Kürşat Başar
Kürşat Başar

Kürşat Başar

  • Gazeteci, Yazar, Müzisyen, Program Yapımcı ve Sunucusu
Konuşma Yaptığı Diller
  • Türkçe

Başarı Hikayesi ve İlham Verenler
Balkondaki Çocuk
Kendi çocukluğundan yazarlık ve müzisyenliğe giden yolu anlattığı bir hikaye
Bir Yerden Bir Yere
Doğubeyazıt’ta 11 kardeşiyle yaşayan, okula yalınayak gelen İbrahim’in yıllar sonra Adana Devlet Hastanesi acil şefi olmasına uzanan bir başarı öyküsü

Kişisel Dönüşüm
Hayatı Küçültmek
Pandemi öncesi başladığı halde pandemiye denk düşen bir konuşma
Mutlu Aşk Var mı?
Aşk üzerine en çok sorular sorulara yanıtlar

Kültür ve Sanat
Edebiyat Neye Yarar?
Okuma, yazma ve edebiyat üzerine bir konuşma

Kürşat Başar 1963’de İstanbul’da doğdu. İ.Ü. Felsefe bölümünü bitirdi. Gösteri, Tempo, Aktüel, Akşam, Yeni Yüzyıl, Güneş, Cumhuriyet, Star gibi birçok gazete ve dergide köşe yazıları yayınlandı.
İlk kitabı “Kış İkindisinin Evinde” ile 1989 Haldun Taner Öykü Ödülü’nü kazandı. Daha sonra “Konuştuğumuz Gibi uzaklara”, “Sen olsaydın yapmazdın, biliyorum”, “Aşkı bulmanın ve korumanın yolları”, 2003 yılında “Başucumda Müzik”, “Yaz”, 2019 yılının ortalarında Aklımda Hep Sen kitaplarını çıkarttı. 2021 yılında çıkarttığı “ Dışarıda Kötülük Vardı” üçlemesiyle yazı hayatına devam ediyor…
Yazar, denemelerini, “İğreti Yaşamlar”, “Çok Güldük, ağlamayalım” ve 2018 yılında “Bazen unutmak istersin”, 2020 yılında da çıkarttığı “Gerek yok Hoş değil “ adlı kitaplarında topladı.
Yazar, gazeteci ve müzsyen kimliği ile de yol alan Kürşat Başar 2011 yılında kendi adını taşıyan orkestrasını kurdu ve “Keşke Burada Olsaydın” ve “Kaldığımız Yerden” adlı iki albüme imza attı.
Bugüne kadar aktüalite, yarışma, gündem, sohbet gibi farklı televizyon formatları hazırlayıp sunan Başar’ın altı yıl boyunca yaptığı masa başı sohbetlerinden oluşan “Kürşat Başar’la” adlı programı bir ilk oldu.
Başar’ın 1990’dan bu yana yaptığı diğer programlar arasında “İyi Akşamlar”, “Günlerle Gelen” (TRT), Tempo (Kanal6), Akıl Oyunları (Show), Yaz Sohbetleri (CNN), Seçime Doğru (NTV), Herşey Yolunda (Star) , Bein Gurme Kürşat Başar’la sayılabilir.
Sezen Aksu, Candan Erçetin, Nükhet Duru, ilhan Şeşen, Yaşar, Yeşim Salkım, Ferhat Göçer gibi sanatçıların eşlik ettiği albümlerin yanısıra özel gecelerde Kürşat Başar Orkestrası ile Türkiye ve yurt dışında yüzlerce konser veriyor. Kendi kurduğu orkestrası ile farklı projelerle birlikte Türkiye nin en iyi şefleri, en iyi solistleri ve müzisyenleri ile çalışıyor.
Ayrıca yıllarca televizyonlarda sohbetli sofraları ile çeşitli sanatçıları, politikacıları ve konusunda yetkin olan insanları davet eden Başar, uzun bir süredir de Türkiye’ de ve yurt dışında Kürşat Başar’la Sohbetli Sofralar adı altında Seyrüseferler yapıyor ve bu sefer gittiği bölgelerde sohbeti seven , sanattan, hayattan ve aşktan konuşmak isteyen herkesi sofrasına davet ediyor.

Medya Galerisi

  • Banner

Mirador ile Fark Yaratan Konuşmalar

Bu konuşmacı ile sorularınız mı var? Hemen bize ulaşın, en kısa sürede yanıtlayalım.

Benzer Konulardaki Diğer Konuşmacılar

image EXCLUSIVE
Murat Üzel
Haber Global TV Ekonomi Müdürü
image
Enver Aysever
Gazeteci, Televizyoncu, Yazar
image
Yekta Kopan
Yazar, Seslendirme Sanatçısı, Program Yapımcısı, Sunucu