Lüset Kohen Fins
Lüset Kohen Fins

Lüset Kohen Fins

  • Yazar, Konuşmacı, Eğitmen
Konuşma Yaptığı Diller
  • Türkçe
  • İngilizce

Kültür ve Sanat
21. Yüzyılda Kurumsal Hikâye Anlatıcılığının Önemi ve Uygulama Yöntemleri
İş Hayatına Veda Etmeden Yazar Olmanın Sırları

Öykü Üretme Atölyesi
Bu atölyede öykü üretme kartları desteği ile interaktif öyküler üretilmektedir. Etkinlik katılımcı sayısına ve kurumun belirleyeceği süreye göre tasarlanmaktadır.
Çarkın dönmesinin ardından katılımcılar kendilerine atanan numara ile etkinliğe 1’den itibaren sırayla başlarlar. Her katılımcı için çark yeniden döner ve her seferinde farklı bir kart ekranda belirir.
Katılımcılar hayal güçlerini kullanarak bu kartlarla -kendilerine ayrılan süre içerisinde- doğaçlama olarak daha önce hiç duyulmamış, eşi benzeri olmayan bir öykü oluşturacaklardır.
Anlatım süresi dolunca bir sonraki katılımcı devreye girer ve çark yeniden döndüğünde ona gösterilen karta bakarak bir önceki öykünün devamını anlatmaya çalışır.
Amaç, takım çalışması bilincini güçlendirmek ve ekip içerisindeki uyumu, birbirlerini dinleme ve anlayabilme becerilerini pekiştirmektir.
Eğlenerek zaman yönetimi farkındalığı kazanma konusunda da etkili olan bu çalışma, kısıtlı zaman dilimlerinde stres ile mücadele edebilme yetkinliğinin kazanılmasına da faydalı olmaktadır.
Finaldeki çekiliş ile 3 kişiye yazarın 6 kitaptan oluşan seti (isme özel imzalı olarak) gönderilmektedir.
Bu etkinlik kuruma özel olarak hazırlandığı için sürenin, katılımcı sayısının ve katılımcı isimlerinin en geç bir gün önceden bize bildirilmesi gerekmektedir çünkü etkinlik sırası ve çekilişe katılabilmek için 1-2-3-4 şeklinde her katılımcıya bir numara atanacaktır.
Katılımcılara etkinlikten önce numaralarını topluca gönderebilmeniz için kurumunuza e-posta ile bilgi mesajı gönderilecektir. Bakalım ilk kim başlayacak ve olaylar örgüsü nereden nereye kadar gidebilecek?

Kitap Kulübü
Bu etkinlik öncesi tüm katılımcılara isimlerine imzalı olarak okumak istedikleri bir Lüset K. Fins Kitabı gönderiliyor ve belirlenen tarihte kitabın kurgusu, mesajlar, karakterler ve kitapta yer alan araştırmalar hep birlikte tartışılıyor.

On Derin Ayak İzi adlı 512 sayfalık ilk romanını İngilizce olarak yazan ve kitabı bizzat kendisi Türkçe’ye çevirerek Türk okuyucularla buluşturan İstanbul doğumlu Lüset K. Fins, bu kitabıyla 2013’te Uluslararası HarperCollins Authonomy altın madalya ödülünü kazandı.
İkinci romanı Enginar Mevsimi’ni 2015’te çıkardı, ardından Hasta Bakıcı, Şarlatan, Dahil ve Kor Sancısı adlı romanları yayınlandı. Metanoia adını verdiği hayal gücü egzersizleri ve zihin yogası teknikleriyle sadece Türkiye’de değil, dünyada bir ilke imza atan Fins, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin desteğiyle kurulan Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali danışma kurulu üyesidir.
Çağdaş Türk edebiyatına yeni yetenekler kazandırmak amacıyla 2014 yılında Yaratıcı Yazarlık Atölyesi’ni kurmuştur, 2021 yılından itibaren tüm dünyada her yıl 24 Mart’ta Dünya Düşünce Özgürlüğü Günü’nün (https://www.nationaldayarchives.com/day/world-freedom-of-thought-day/ ) kutlanması için harekete geçerek, bireylerin düşünce özgürlüğünü korumak adına, uluslararası sosyal sorumluluk projeleri yürütmektedir.

Medya Galerisi

  • Banner

Mirador ile Fark Yaratan Konuşmalar

Bu konuşmacı ile sorularınız mı var? Hemen bize ulaşın, en kısa sürede yanıtlayalım.

Benzer Konulardaki Diğer Konuşmacılar

image
Yekta Kopan
Yazar, Seslendirme Sanatçısı, Program Yapımcısı, Sunucu
image
Ediz Hun
Uzman Biyolog, Sinema Sanatçısı, Öğretim Üyesi, Politikacı
image
Enver Aysever
Gazeteci, Televizyoncu, Yazar