Murat Üzel
Murat Üzel

Murat Üzel

EXCLUSIVE
  • Haber Global TV Ekonomi Müdürü
Konuşma Yaptığı Diller
  • Türkçe
  • İngilizce

Ekonomi ve Finans

Kumarbaz Olma, Yatırımcı Ol: Yatırımın 10 Altın Kuralı
20 yıllık ekonomi ve finans haberciliği geçmişi ile yüzlerce kişiyle konuşan, onlarca uzmandan yatırımın nasıl yapılması gerektiğini öğrenen konuşmacıdan;
Türkiye ve dünyada finans piyasalarında son durum ne?
Bir yatırımcı nasıl yatırım yapmalı?
Yatırımcıyla kumarbazı birbirinden ayıran nedir?
Sorularının cevabı ve daha fazlasını, kişileri yatırımcı olmaya hazırlayacak 10 adımı dinleyebilirsiniz.
Gerçek yatırımcıların ilke edindikleri tüm bu kodları birlikte keşfedelim.

Şişli Terakki Lisesi’nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini Işık Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünde tamamladı. Üniversiteden mezun olur olmaz iş hayatına atılırken ilk adresi ekonomi kanalı CNBC-e oldu. Sınavlar ve mülakatların ardından CNBC-e’de yönetici adayı (MT) olarak işe başlayıp diksiyon, editörlük, muhabirlik, ekonomi eğitimleri aldı.
2002 yılında CNBC-e Dış Haberler departmanında editör olarak işe başlayıp 6 ay sonra kanalın ekran yüzleri arasına katıldı. Departman şefliğine yükseldiği dönemde Avrupa’da yayın yapan uluslararası finans kanalı CNBC Europe’ta ingilizce yayınlar gerçekleştirdi. CNBC-e’de 2012 yılına kadar görev yaptıktan sonra haber müdürü olarak 15 ülkede temsilcilik kuran bir dış yapım haber projesinin başına geçti.
Proje tamamlandıktan sonra CNBC-e’ye döndü. Yıllarını verdiği CNBC-e’nin yayın hayatının son günü kanalın kapanış yayınını yapma görevini üstlendi, yerine açılan yeni eğlence kanalının tanıtımı için yapılan ve basında ses getiren özel reklam yayınını sundu. Ardından NTV ailesine katıldı. NTV’de Ekonomi Spikeri olarak görev aldı. Ardından haber merkezine geçip haber spikerliği görevini üstlendi. Daha sonra NTV’den ayrılıp Ekonomi Müdürü unvanıyla Haber Global TV’ye transfer oldu ve kanalın kurucu kadrosunda yer aldı. Girişimcilik dünyasındaki gelişmeleri gündeme getiren “İşte Girişim” programını, sosyal güvenlik alanındaki sorulara cevap arayan “Mesai” programını hazırladı ve sundu. Halen Haber Global TV’de Ekonomi Müdürü olarak görev almakta ve hafta içi her gün ekonomi yayınlarını sunup yorumculuk yapmaktadır.
Kariyeri boyunca birçok kez İsviçre’nin Davos kasabasında düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu gibi uluslararası etkinliklere ve Bursa’da gerçekleştirilen Uludağ Ekonomi Zirvesi gibi organizasyonlara katılıp canlı yayınlar yaptı. Yerli ve yabancı olmak üzere iş dünyasının önde gelen birçok ismiyle özel röportajlar gerçekleştirdi.
Medyadaki 20 yıllık deneyimiyle özel etkinliklerde MC, sunuculuk ve moderatörlük yaparken, yurt içi ve yurt dışında canlı yayınlar gerçekleştirmektedir. Son dönemde sahne sunumunu üstlendiği etkinlikler arasında Fortune 500 Türkiye Gala Gecesi ve Ödül Töreni bulunmaktadır.

Medya Galerisi

  • Banner
  • Banner

Mirador ile Fark Yaratan Konuşmalar

Bu konuşmacı ile sorularınız mı var? Hemen bize ulaşın, en kısa sürede yanıtlayalım.

Benzer Konulardaki Diğer Konuşmacılar

image EXCLUSIVE
Ümit Ünker
Eğitmen, Yazar, Konuşmacı
image EXCLUSIVE
Ufuk Sarıca
Pınar Karşıyaka Baş Antrenörü