Miray Akovalıgil
Miray Akovalıgil

Miray Akovalıgil

EXCLUSIVE
  • Avukat Komedyen
Konuşma Yaptığı Diller
  • Türkçe

Kişisel Dönüşüm

Motivasyon

Hepsi Benim! Kariyerde Çok Yönlülük:
Miray Akovalıgil’ın yıllardır avukatlık, tercümanlık, komedyenlik gibi farklı kariyerleri harmanladığı çok yönlülük hikayesini kendine has mizahi üslubu ile dinlerken işinizle hayallerinizi birlikte inşa etmek için geç olmadığını fark edecek, çok yönlülük için gereken prensipleri farklı bir bakış açısı ile keşfedeceksiniz.
Yedik Dünyaları Yeter: Miray Akovalıgil’ın yıllardır yaşadığı “yeme bozukluğu” hikayesini kendine has mizahi üslubu ile dinlerken “yemek” ile bağları yanlış kurulan tek kişinin siz olmadığını anlayacak ve yeme alışkanlığınızı düzeltmek için gereken temel prensiplerle ilgili fikir sahibi olacaksınız

Stand Up:
2016 yılında İstanbul’da Açık Mikrofon gecelerinde stand-up yapmaya başlayan Miray Akovalıgil 2019 yılından beri tek kişilik stand up gösterileriyle BKM Mutfak, Akasya Kültür Merkezi, CaddeBostan Kültür Merkezi, Barış Manço Kültür Merkezi olmak üzere İstanbul’da ve ayrıca İzmir, Ankara, Bodrum, Antalya ve Kıbrıs olmak üzere şehir dışında stand-up gösterileriyle seyircisiyle buluştu.

Ya Bende bir Şey Yoksa!

İzmir Amerikan Koleji ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 2006-2010 yılları arasında Pekin & Pekin Hukuk Bürosu’nda dava avukatı, akabinde 2010-2013 yılları arasında Clifford Chance Hukuk Bürosu’nda kıdemli avukat olarak çalıştı. 2013-2019 yılları arasında serbest avukatlık ve mütercim hukuki tercümanlık yaptı. 2019 yılından beri Arıkan Hukuk Bürosu’nun ortağı olarak çalışmaktadır.
Avukatlık ve tercümanlık kariyeri sırasında birçok oyunculuk okulu ve devlet sanatçısından oyunculuk, yazarlık ve yaratım dersleri aldı. 2016 yılında İstanbul’da Açık Mikrofon gecelerinde stand-up yapmaya başladı. Bunun yanı sıra, “Aşk Yeniden” adlı dizide “Şaziment” karakterini canlandırdı. “İş Görüşmesine Giden Corporate Elis”, “Instagram Güncellemesi Alan Merve”, ve “Meditatif Nuran” fenomenleşen sosyal medya tiplemelerinden sadece birkaçıdır. 2017 yılında Tedx İstanbul etkinliğinde Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde konuşmacılık yaptı. 2019 yılı Ocak ayı itibariyle başta BKM Mutfak, Akasya Kültür Merkezi, CaddeBostan Kültür Merkezi, Barış Manço Kültür Merkezi olmak üzere İstanbul’da ve ayrıca İzmir, Ankara, Bodrum, Antalya ve Kıbrıs olmak üzere şehir dışında stand-up gösterileriyle seyircisiyle buluştu.
Miray Akovalıgil hukuki kariyerinin yanı sıra sosyal medya mecrasındaki özgün komedi üretimleri, stand up gösterileri ve online etkinlikleri ile seyircilere ulaşmaya devam etmektedir.

Medya Galerisi

  • Banner
  • Banner
  • Banner

Mirador ile Fark Yaratan Konuşmalar

Bu konuşmacı ile sorularınız mı var? Hemen bize ulaşın, en kısa sürede yanıtlayalım.

Benzer Konulardaki Diğer Konuşmacılar

image
Geveze
Radyo Programcısı
image EXCLUSIVE
image
Doruk Ülgen
Sihirbaz & Mentalist