Hale Caneroğlu
Hale Caneroğlu

Hale Caneroğlu

  • Sosyal Girişimci
Konuşma Yaptığı Diller
  • Türkçe
  • İngilizce
  • Almanca
  • Fransızca

Mutlu ve Dayanıklı İnsan/Kadın!
Hale Caneroğlu kendi hayat hikayesinden de yola çıkarak başarının mutluluk getirmediğini bilimsel veriler ile anlatarak katılımcının mutlu olmak için odağını değiştirmesi gerektiğini vurguluyor. Sonrasında belli hikayeler üstünden, bireyin duygusal dayanıklılığını sabote eden düşünce şekillerini eğlenceli bir şekilde teatral olarak canlandırıyor ve yine canlandırmalar ile bu kriz anlarının nasıl yönetilmesi gerektiğini de gösteriyor. Duygusal dayanıklılığını nasıl oluşturacağı bilgisini edinen katılımcı son olarak da (well-being) iyi olma halini ve mutluluğunu artıracak uygulamalı tüyolar öğreniyor.
– Mutluluğun ve Duygusal Dayanıklılığın tanımı ve ona hizmet eden değişkenler nedir?
– Duygusal Dayanıklılığı sabote eden düşünce şekilleri nelerdir ve bunların endişe ile ilişkisi nedir?
– Duygusal dayanıklılığı sabote eden düşünce şekilleri ile anda baş etme stratejileri nelerdir?
– Duygusal Dayanıklılığı artırmanın yöntemleri nelerdir?
– Felaket senaryoları yazma çeşitleri ve tetikçileri nelerdir?
– Hayatını well-being ve mutluluğa göre nasıl tasarlayabilirsin?
*Bu başlık talebe göre bir inziva kampı olarak da tasarlanabilir.

Sen Değiş Dünyan Değişsin!
Sen Değiş DünyaN Değişsin başlıklı bu konuşma ve atölye, Hale Caneroğlu’nun aynı isimli, 3 milyon izlenmeyi geçmiş olan TEDx konuşmasının örneklerle ve hikayeler ile detaylandırılmış uzun versiyonudur. Konuşma bireyin geçmişinden getirdiklerinin ve bugünkü düşüncelerinin hayatını nasıl etkilediğini anlatıyor. Sonunda da bireyin iyi olma halini artıran, etkisi bilimsel olarak tespit edilmiş yeni alışkanlıklara değiniyor. Katılımcılar temelde “Neden mutsuzuz? Nasıl mutlu oluruz?” sorularının yanıtlarını öğreniyor ve içselleştiriyor.
– Başarı ve para neden mutluluk getirmiyor?
– Neden mutsuzuz? (Kara Kutu kavramı ve 3P performans formülü)
– Düşüncelerimiz nasıl tüm hayat tecrübelerimizi etkiler? (Düşünce-Hayat Döngüsü ve Frekans Asansörü)
– Hayatını nasıl well-being ve mutluluğa göre tasarlarsın?

Ofis Hayatında Normalleşme Sürecine Kolay Geçiş!
Pandemi süreci ile beraber hibrit çalışma modeli ve ofis hayatına geçişte kurumların normalleşme süreçleri ve çalışan mutluluğu ele alınmaktadır. İçerik; kuruma özel tasarlanan bir içeriktir. Kurumun ihtiyaç ve durumuna özel yukarıdaki belirsizlik, duygusal dayanıklılık içeriklerine ek olarak, değişim ile baş etme yöntemleri ve günlük uygulanabilir öneriler sunularak hazırlanır.

Mutlu Liderler, Mutlu Takımlar Yaratır!
Üst düzey yönetici ve direktörlere özel hazırlanmış bu çalışma, takımların performansını artırmak için liderin pozitif ruh halinde olmasının ne kadar önemli olduğuna vurgu yapıyor.
– Başarı mutluluk getirmez. Neden?
– Neden Liderler mutlu olmalı?
– İş yerinde veya kurum kültüründe mutluluğun önemli?
– Neden liderler iş hayatında mutluluk avantajını kullanmalı?
– 4 farklı lider tipi.
– Liderin mutluluğu ve iyi olma hali için tüyolar.
– Hayatını nasıl well-being’e göre tasarlarsın?

Hedefini Tasarla, Engelleri Aş ve Potansiyelini Gerçekleştir
Konuşma ve atölye, akıllıca tasarlanmış hedeflerle ve engelleri aşmaya yarayan doğru yöntemlerle bireylerin potansiyellerini gerçekleştirebileceğini anlatıyor.
– Hedeflerin mutluluğumuza etkisi nedir?
– Hedeflerimizi nasıl akıllıca tasarlarız? (SMART modeli)
– Hedeflerimize doğru etkili bir şekilde gidebilmek için olmazsa olmaz 3 kuralımız! (Hope Theory)
– Hedeflere doğru yol alırken çıkabilecek engeller ve çözüm önerileri nelerdir?
– Pes etmemek için gereken duygusal dayanıklılığımızı sabote eden düşünce şekilleri,
– WOOP yöntemi (Eğitimlerde uygulamalı olarak yapılır.)

Belirsizliğe Karşı Nasıl Duygusal Dayanıklılık Kazanılır?
Konuşma, kontrol edemediğimiz belirsizlik karşısında mücadele ederek stres olmak yerine onu nasıl yönetebileceğimize odaklanıyor.
– Belirsizliğin hayatımız üstündeki olumsuz rolü.
– Belirsizlik ile baş etmeyi öğrenmek. (6 maddede)
– Belirsizlik ile baş ederken dayanıklılığı zedeleyecek düşünce şekilleri ve onlarla baş etme yöntemleri.
– Belirsizlikte duygu dünyamız.
– Belirsizliğin yarattığı stres ve endişe ile baş etme yöntemleri.
– Belirsizlik ile baş etmede Matt D’evella’nın Belirsizlik Grafiği.

Konuşma İçeriği Hazırlama ve Etkili Konuşma Eğitimi
Katılımcıya topluluk karşısında yapacağı bir konuşmanın hazırlık aşamasından prova aşamasına kadar rehberlik edecek şekilde dizayn ediliyor. Eğitimin sonunda katılımcının elinde bir TedX konuşmasının 7 dakikasını hazırlamış olması hedeflenir.
– Plan, hazırlık ve yazım sürecini ödevler ve uygulamalarla verme.
– Konuşmanın etkili olması için konuşma metninde gereken, olmazsa olmaz kuralları aktarma. (Carmin Gallo’nun Haritası)
– Sunum tekniklerini öğretme ve kürsü korkusu ile baş etme.
– Prova ve pratik sürecini sınıfta uygulamalı olarak yapma.

Düşünce Yoluyla Kalıcı Zayıflama
Aşırı iştaha ve aş erme krizlerine farklı bir açıdan yaklaşan bu konuşma, fazla kiloların duygusal ve düşünsel sebepleri irdeliyor. Katılımcıya duygusal açlık ve fiziksel açlığın farkını aktardıktan sonra var olan 5 farklı, yeme kriz geçiren insan tipinden hangisi olduğunu da fark ettiriyor. Sonunda da bu krizleri 5 adımda durdurabileceği pratik bir yöntem anlatıyor. Ayrıca iki tane de imgeleme uygulaması yapılıyor. Sonuç olarak katılımcılar önlenemez yeme arzularının ne anlama geldiğini ve bununla nasıl baş edebilecekleri hakkında bilgi ediniyor.
– Düşüncen ve kilo ilişkisi nedir?
– Takıntılı aş erme krizleri ve aşırı iştahın duygusal sebepleri nelerdir?
– Hangi tip aş erme krizi geçiren kişisisiniz?
– Duygusal açlık ile fiziksel açlığın farkı nedir?
– Yeme krizlerini 5 adımda nasıl kontrol edebilirsiniz?

Hale-Tİ Ruhiye
Tek Kişilik Müzikli Motivasyon Konuşması
Hale Caneroğlu “Sen Değiş Dünyan Değişsin” başlıklı, üç milyon izlenmeyi geçmiş TEDx konuşması ve aynı isimli Sosyal Girişimi ile dijital kanallar üzerinden kitlelere mutluluklarını ve iyi olma hallerini (well-being) nasıl arttıracakalarını eğlenceli ve motive edici bir dille anlatmaktadır.
Hale-Ti Ruhiye ise bu motivasyonel konuşmaların bilinen Türkçe popüler şarkılar ile harmanlanarak eğlenceli bir formata dönüşmüş halidir. Akış ve içerik her kurumun beklentisi olan mesajlara istinaden özel olarak hazırlanmaktadır. Şov ağırlıklı bir akış istenirse; bir gitarist ve Hale Hanım ile ya da tam orkestra ve dansçılar ile organize edilebilir esnekliktedir. Ortalama 60 dakikalık bir sunumda toplamda 6 şarkı yer almaktadır.

Hale Caneroğlu, 1974 Almanya doğumlu. Samsun Anadolu Lisesi’nin ardından Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Sinema Televizyon bölümünden mezun oldu ve New York ABD’de oyunculuk eğitimi aldı.
2004 yılında Avrupa Yakası dizisinde canlandırdığı Yaprak karakteri ile tüm Türkiye’nin beğenisini kazanan Hale Caneroğlu, yaklaşık on sene kadar farklı dizilerde yer aldı, bir albüm çıkardı ve çok sayıda konser verdi. Caneroğlu ayrıca bu dönemde Galatasaray Üniversitesi ve Bilgi Üniversitesi’nde müzikal oyunculuk eğitimleri verdi.
2004 yılının başında, kendi hayatını dönüştürmek ve mutlu olmak için kişisel gelişim dünyası ile tanıştı. Bunu bir yaşam biçimi olarak benimseyen Caneroğlu, bugüne kadar 700 saati geçen bir eğitim süreci geçirdi.
Caneroğlu 2016’da HEAL YOUR LIFE öğretisinin hem Lisanslı Workshop Liderliği hem de Lisanslı Yaşam Koçluğu ve Kurumsal Eğitmen eğitimlerini; 2017’de de Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) onaylı DALE CARNEGİE İŞ KOÇLUĞU eğitimini tamamladı. 2018’de Bizzat Amerika’ya giderek Harvard Profesörü Shawn Achor’ın NY Times en çok satanlar listesindeki, iş hayatında mutlu olabilmek için gerekli prensip ve taktikleri bilimsel temellere dayandırarak anlattığı, MUTLULUK AVANTAJI kitabının “TURUNCU KURBAĞA” (The Orange Frog) eğitmen eğitimini, 2019’da Mindfulness eğitimi ve 2020’de Yale üniversitesinin Science of Well-Being, VIA Institute’de Start with the Strength, Toronto Üniversitesinde, Mind Control, Managing Your Mental Health During COVID-19 eğitimlerini tamamladı. Şu anda da well-being’ing bilimi olarak bilinen, Pozitif Psikoloji Biliminin Temelleri Sertifikasyonunu online olarak Pennsylvania Üniversitesinde tamamlamaktadır.
Herkesin kendi mutluluğu ve hayallerini yaratma potansiyeline sahip olduğuna inanan Hale Caneroğlu, temas ettiği tüm insanlara yeni bakış açıları kazandırarak potansiyellerine ulaşmayı ve mutlu olmayı öğretmeyi kendine hayat amacı olarak seçti. Ülkesi ve dünyadaki bakış açısını pozitife çevirmeye ve mutlu bir geleceğe olan umudu güçlendirmek amacıyla bir SOSYAL GİRİŞİM olan SEN DEĞİŞ DÜNYAN DEĞİŞSİN’i kurdu ve kısa sürede birçok kurumsal firmada (Akbank, Turkcell, Arçelik, vs…) çeşitli büyüklükteki gruplara eğitimler ve konuşmalar vermeye başladı.
SEN DEĞİŞ DÜNYAN DEĞİŞSİN başlıklı TEDx’te konuşması 3 milyon izlenmeyi geçerek Türkiye Youtube’ın 1 numaralı kişisel gelişim videosu oldu. 2019 Eylül ayında çıkan kitabı “Mutluluk Virüsü- Dikkat kitapla bulaşır!” 10. baskıya ulaştı.
Evli ve iki çocuk annesi olan Hale Caneroğl; İngilizce, Fransızca ve Almanca dillerini ileri seviyede konuşmaktadır.

Medya Galerisi

  • Banner
  • Banner
  • Banner

Mirador ile Fark Yaratan Konuşmalar

Bu konuşmacı ile sorularınız mı var? Hemen bize ulaşın, en kısa sürede yanıtlayalım.

Benzer Konulardaki Diğer Konuşmacılar

image
Soli Özel
Kadir Has Üniversitesi Öğretim Görevlisi
image
Tunç Fındık
Profesyonel Dağcı, Dağ Rehberi, Yazar ve Motivasyon Konuşmacısı
image
Canan Duman
Eğitmen, Yazar, Stratejik Yönetim Danışmanı