Ece Üner
Ece Üner

Ece Üner

  • Gazeteci, Televizyoncu
Konuşma Yaptığı Diller
  • Türkçe
  • İngilizce
  • İspanyolca
  • Fransızca

Ece Üner; 1981 / İstanbul doğumlu. Koç Lisesi ve ardından Koç Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Paris Sorbonne Üniversitesi’nde Fransızca dil eğitimi ve Brüksel’de Avrupa Birliği konusunda eğitim aldı. DİALOG Spikerlik ve Sunuculuk okulunu dönem birincisi olarak bitirdi. 2013 yılında ABD’de Edward R. Murrow Leadership Programını tamamladı.
Irak Savaşı sırasında NTV Haber Merkezi’nde çeviri ve haberler yaptı. 2002’den 2006 Ocak ayına kadar NTV muhabiri olarak diplomasi ve ekonomi alanlarında yoğunlaştı. Aralarında İran ve İsrail Meclis Başkanları İran İçişleri Bakanı Çek Cumhurbaşkanı Amerikan Başkanı Bill Clinton, Amerikan Savunma Bakanlığı Başdanışmanı Richard PerleBill Clinton’ın Başdanışmanı Richard Holbroke Amerika’nın Türkiye Büyükelçileri Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Ficher Alman eski Başbakanı Gerhard Shcröder İngiliz Rus Fransız ve Alman devlet bakanlarının da bulunduğu birçok üst düzey devlet adamıyla özel röportajlar yaptı.
Formula 1 Bahreyn Pisti’nden haberler yaptı. 2005 Ağustos ayında İstanbul’da koşulan Formula 1 Grand Prix’ine gazeteci olarak yaptığı katkılardan dolayı bir plaketle ödüllendirildi.
2006 yılında CNN TÜRK Spor Departmanı’nda görev alan Ece Üner 2007 yılı Mart ayından, 2009 Ağustos ayına kadar Cnn Türk’te Yeni Gün adlı programı hazırlayıp sundu. 2009 Ağustos ayından itibaren Haber Türk Televizyonunda Ana Haber, Akşam Raporu ve Olduğu Gibi programını hazırlayıp sundu. 2014-2021 yılları arasında Show TV Ana Haber’i sundu ayrıca yine Haber Türk televizyonunda Enine Boyuna programının editörlüğünü ve moderatörlüğünü yapmıştır.
Haziran 2021’de Show Ana Haber bülteni sunuculuğundan istifa edip “Ece Üner ile Susma” programını sunmak için Kanal D ile anlaşmıştır..
12 yıl boyunca atletizmle uğraşan Üner’in 1500-3000-5000 metrelerde İstanbul ve Türkiye dereceleri bulunmaktadır.
Ece Üner çok iyi derecede İngilizce, Fransızca ve İspanyolca biliyor. Ayrıca Medya Ekonomisi Dünya Medyası Medya Tarihi ve Küresel İletişim üzerine yazıları ve tezleri bulunmaktadır.
2021 yılında “Haysiyet” kitabı çıkmıştır.

Medya Galerisi

  • Banner

Mirador ile Fark Yaratan Konuşmalar

Bu konuşmacı ile sorularınız mı var? Hemen bize ulaşın, en kısa sürede yanıtlayalım.

Benzer Konulardaki Diğer Konuşmacılar

image
Hande Kazanova
Astroloji ve İş Astrolojisi Uzmanı
image
Ali İhsan Varol
Sunucu, Yapımcı ve Oyuncu