Merve Yıldırım
Merve Yıldırım

Merve Yıldırım

  • Televizyoncu, Spiker, Sunucu, MC
Konuşma Yaptığı Diller
  • Türkçe

15 Kasım 1987 yılında İstanbul’da doğdu.
Medya macerasına Marmara Koleji Radyo Televizyon Gazetecilik teknik lisesindeki eğitimle başladı.Üniversite eğitimini Maltepe Üniversitesi Radyo Televizyon Programcılığı bölümünde tamamladı.
Haberciliğe 2009 yılında gazetecilik eğitimi alırken başladı.Sırasıyla star tv,kanal d,trt müzik kanallarında muhabir olarak görev aldı.Hazırladığı haberler ve röportajlar pek çok ödüle layık görüldü.
2012 yılında Doğan Şentürk yönetimindeki Fox Haber’e transfer oldu. Ekonomi, yaşam, sağlık, siyaset haberlerini kendi tarzıyla seyirciye aktardı.
2016 yılında Fox haber çatısı altında “Merve Yıldırım ile Benden Söylemesi” programını hazırlayıp sunmaya başladı.Ekonomi gündemi ağırlık aktüel haber programıyla kendi periodunun en çok izlenen programı olmaya devam ederken pek çok ödüle layık görüldü.
Yaz sezonunda Fox ekranında “ÇALAR SAAT” programında ekran karşısında olan Merve Yıldırım ayrıca etkinlikliklerde sunucu ve moderator olarak sunumlar üstleniyor. Genç yaşta başladığı meslek yolculuğunu konuşmacı olarak katıldığı platformlarda paylaşıyor.Üniversiteler ve özel kuruluşlarda iletişim habercilik eğitimleri veriyor.

Medya Galerisi

  • Banner
  • Banner

Mirador ile Fark Yaratan Konuşmalar

Bu konuşmacı ile sorularınız mı var? Hemen bize ulaşın, en kısa sürede yanıtlayalım.

Benzer Konulardaki Diğer Konuşmacılar

image
Duygu Demirdağ
Gazeteci / Belgesel Yapımcısı / Moderatör
image
Yavuz Seçkin
Sunucu, Komedyen ve Dublaj Sanatçısı