Didem Alpaylı Erdoğan
Didem Alpaylı Erdoğan

Didem Alpaylı Erdoğan

  • Danışman, Eğitmen
Konuşma Yaptığı Diller
  • Türkçe

İletişim
Etkili Sunum Teknikleri ve İletişim
Doğru ve Etkili Konuşma
Eğitimcinin Eğitimi
Takım Çalışması
Drama Yolu ile Etkili İfade
Topluluk Önünde Konuşma – Hitabet
Stres Yönetimi
Hitabette Yaratıcılık
Sunumlarda Hikayecilik

Hikaye Anlatıcılığı
Dil Zekası ve Hikaye Anlatıcılığı

 

Lisans eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Anasanat Dalında tamamladıktan sonra aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Tiyatro Bölümünde yüksek lisans yapmıştır. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Bilimleri programında Doktora tez çalışmalarını halen sürdürmektedir. Kafkas Tebeşir Dairesi, Martı, Kuvayı Milliye, Sevdalı Bulut, Alacakaranlık, Antigone gibi oyunlarda rol almıştır. Nazım Hikmet Yaşamak adlı oyunun metin derlemesini ve yönetmenliğini üstlenmiştir.
Didem Alpaylı Erdoğan, Etkili Sunum Teknikleri ve İletişim başta olmak üzere, Doğru ve Etkili Konuşma, Eğitimcinin Eğitimi, Takım Çalışması, Drama Yolu ile Etkili İfade, Topluluk Önünde Konuşma – Hitabet, Stres Yönetimi konularında eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermenin yanı sıra, Drama çalışmalarının iş hayatı ile harmanlandığı uzun süreli atölye çalışmalarını, kurumların tercihlerine göre tasarlayıp yönetmektedir.
2000-2010 yılları arasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Anasanat Dalında Öğretim Görevlisi olarak hizmet veren Erdoğan, Kişisel Gelişim eğitimlerini uzun yıllar Sinerji Eğitim ve Danışmanlık bünyesinde vermiştir. Etkili Sunum, Stres Yönetimi, İletişim, İlişki Yönetimi ve Hitabet ile ilgili konferans ve seminerlerde de yer alan Erdoğan, 2010-2013 yılları arasında Dialog Anlatım İletişim bünyesinde görev almıştır.2015 yılı itibariyle Haliç Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde dersler veriyor ve The Brand Age dergisinde Motivasyon Stratejileri başlığı altında yazıları yayınlanıyor.
Türkiye’de Storytelling, Hikaye Anlatıcılığı kavramını iş dünyasıyla buluşturan eğitimlerin yaratıcısı ve ilk uygulayıcısıdır. 2015 yılından itibaren, yine yeni bir eğitim alanı olarak tasarladığı Dil Zekası (LQ) eğitimleri ile birçok farklı kurumla buluşmaya devam etmektedir.

 

İŞ”te Drama!
“Drama based Training (Drama temelli eğitim)” metodolojisinin temelleriyle inşa olmuş “İŞ”te Drama eğitimi, adından da anlaşılabileceği gibi iş hayatında aktif olan –oyuncu olmayan- profesyonellerin gelişimlerine etki etmek üzere geliştirilmiştir.

Fark Yaratan Sunumlar
İş dünyasında “sınav” nedir? Herhalde bir anket yapılsa ve çalışanlara bu soru sorulsa, büyük çoğunluk “sunum yapmak” cevabını verir. Aslında sunum yapmak bir sınav değil; bilginizi satmak, ikna etmek, etkilemek, takdir görmek için size verilen bir fırsattır. Ama bu fırsatı iyi kullanmak için, bir sınava çalışır gibi çalışmak gerekir.

Konuşmada Hikaye Anlatıcılığı ve Doğaçlama (Storytelling &Improvisation)
Bir çoğumuz zevkle dinlediğimiz hikayelerle büyümüşüzdür. Belki yine bir çoğumuz aynı hikayeleri şimdi kendi çocuklarımıza anlatıyoruz. Edebiyattaki yeri kadar konuşmada da önemli bir yeri var artık hikayelerin günümüzde…

Sıra Dışı Olmak ve Yaratıcılık
İyi bir eğitim, iyi bir kariyer, iyi bir kazanç, iyi bir eş, iyi bir ebeveyn her şeyden önemlisi iyi bir birey olma yolunda ilerlerken “yaratıcılık” hayatımızın nerelerinde elzem? Yaratıcı mı doğulur yoksa yaratıcılık sonradan edinilebilir mi?

Uzaktan İletişimde Fark Yaratmak
Konu ister satış olsun, ister tanıtım veya ekipleri harekete geçirecek bir konuşma… Eğer iletişimininiz yüz yüze değilse araya beklenmedik bariyerler giriyor.
Telefonla veya görüntülü uzaktan erişim gerektiren sunumlar veya anlatımlar için ilgiyi ayakta tutmak, duyguları harekete geçirmek, anlaşılır olmak için her zamankinden daha fazla çalışmaya ihtiyaç var.
Bu eğitimimizle konsantrasyonun daha düşük olduğu, vaktin daha kısıtlı olduğu ve konuşmacıya daha fazla iş düştüğü online mecralarda fark yaratan, akılda kalan sunumlar yapmak için gereken beceriye sahip olmak için birlikte çalışıyoruz.

Medyayı Doğru Yönetmek
Vaktin kısıtlı, ağızdan çıkan her sözün çok kıymetli olduğu bir ortamda hiçbir şeyi şansa bırakma lüksünüz yoktur. Verdiğiniz tüm bilgiler, tek seferde kolayca anlaşılır ve etki bırakır olmalı. Aynı zamanda ekranda nasıl göründüğünüz, duruşunuz, beden kullanımınız, diksiyonunuz hepsi sizin ve kurumunuzun konuya ne kadar profesyonel yaklaştığınızı gösterir.

Etkili Konuşma, İfade ve Hitabet
Konuşmanın hayatınızdaki yerini bir düşünelim…
İşinizde konuşmadan geçirdiğiniz bir gün aklınıza geliyor mu? Kimi zaman büyük bütçelerden pay koparmak için, kimi zaman satmak veya pazarlamak için, ikna etmek için, anlaşmak, uzlaşmak için…

Lider Yönetici Yolculuğu (Bire Bir Eğitim)
Sizi bir gelişim yolculuğuna davet ediyoruz. Yanınıza hiçbir şey almanıza gerek yok. İhtiyacınız olan her şeyi biz size vereceğiz.

Yazıyla Doğru İletişim
Günümüzde, internet kullanımının yaygınlaşmasıyla yazılı iletişimin de önemi git gide artmaya başladı. Birçok kişi iş yaşamında ve sosyal yaşamda konuşmak yerine yazılı iletişim unsurlarıyla (e-posta, kısa mesaj ve benzeri servisler) temas kurmayı tercih ediyor.

Ego-Drama!
Drama teknikleriyle ego, iletişim ve ilişki yönetimi üzerine çarpıcı, eğlenceli ve kısa sürede davranış değişikliği hedefleyen bir eğitim.

Ses Çıkart!
Ses çıkartmak doğanın insan bedenine verdiği en özel armağandır. Ses çıkartmak aynı zamanda yaşam içerisindeki varlığını ortaya koyarken kendimizi ifade etme araçlarının en güçlüsüdür. Kendimizi ifade ederken kullandığımız sesi tanımak ve güçlendirmek, bu aracı bilinçli kullanmamıza neden olacaktır.

Medya Galerisi

  • Banner

Mirador ile Fark Yaratan Konuşmalar

Bu konuşmacı ile sorularınız mı var? Hemen bize ulaşın, en kısa sürede yanıtlayalım.

Benzer Konulardaki Diğer Konuşmacılar

image EXCLUSIVE
Özel Oytun Türkoğlu
İş İnsanı, Marka Stratejisti, Danışman, Yazar
image
Defne Sarısoy
TV Haber ve Program Sunucusu, Moderatör, İletişim Koçu ve Eğitmen
image
Tamer Demirdelen
Yazar, Mentor, Eğitmen, Yönetim Danışmanı