Armağan Çağlayan
Armağan Çağlayan

Armağan Çağlayan

  • Televizyon Yapımcısı, Avukat
Konuşma Yaptığı Diller
  • Türkçe

Ben Kaçarım Kariyer Beni Kovalar!
Azı Karar, Çoğu Zarar: İş Hayatında Ego Yönetimi

 

Çocukluğu ve gençliği Hereke’ de geçti. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde, yüksek lisans eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamladıktan sonra yine aynı üniversitede İşletme Fakültesi Yönetim Organizasyon Ana Bilim Dalında doktora programına başladı. Avukatlık stajını Kocaeli Barosu’nda tamamladıktan sonra avukatlığı bırakıp İstanbul’a geldi.
MedYapım’ ın kurulduğu bir esnada arkadaşının da yardımıyla hazırlık elemanı olarak işe başladı. Kısa süre içerisinde editörlüğe kadar yükselip genel müdür yardımcılığı görevini üstlendiği dönemde 11 yıldır çalıştığı MedYapım’ dan ani bir kararla ayrıldı. MedYapım’ da çalıştığı dönemde Bülent Ersoy Show, Huysuz Show, Hülya Avşar Show, Şans Kapıyı Çalınca, Şahane Pazar, Kim 500 Milyar İster, Ünlüler Çiftliği gibi birçok başarılı yapıma editoryal koordinatör olarak imzasını attı.
2003 yılında Popstar yarışmasının jüri üyesi olarak kamera arkasından ekran önüne hızlı bir geçiş yaptı.
Bu sırada çeşitli markalarının reklamlarında, Belalı Baldız ve İmkansız Aşk adlı dizilerde konuk oyuncu olarak oyunculuk yeteneğini gösterme fırsatı buldu. 2004-2005 yılları arasında Hürriyet Gazetesi’nin Kelebek ekinde köşe yazarlığı yapmaya başladıktan bir süre sonra çeşitli röportajlara da imzasını attı. Hürriyet Gazetesi’nden ayrıldıktan sonra röportajlarına Esquire dergisinde devam etti. Aynı zamanda Dishy Dergisi’nde de “Tortu Takvimi” adında bir köşe hazırladı.
Kariyerine Doğan TV bünyesinde yer alan D Productions yapım şirketinde prodüksiyonlardan sorumlu direktör olarak devam etti. “Son Ütücü”, “Deniz Akkaya ile Top Model Türkiye” ve “Büyük Teklif” adlı programların yapımcılıklarını üstlendi. 2006 yılı yaz döneminde Star TV ekranlarında “Son Ütücü” adlı talk show programını yaptı.
2006 yılının sonunda D Productions’taki görevinden ayrıldı ve “Son Ütücü” programı da ekranlara veda etti. 2007 yılında Osman Yağmurdereli ile birlikte “Ar&Ya” yapım şirketini kurdular. Ar&Ya Yapım şirketinde “Dilimin Ucunda”, “Kadınlar ve Erkekler” ve sunuculuğunu üstlendiği talk show programı “Armağan Çağlayan’la Bu Hafta” programına imzasını attı.
Armağan Çağlayan 2008 yılında Ayşe Taş ile “Çok Yaşa Sen Ayşe” programını yaptı. Daha sonra “Format Yapımcılık” şirketini kurdu. 2009 yılında yapımcılığını yaptığı “Olmaz Böyle Şey” adlı program ile Türkiye’nin yetenekleri ile yurtdışındaki yetenekleri bir araya getirdi. 2009 yılında Play Yapımcılık’ ın üstlendiği “Altın Kızlar” adlı programın formatını yurt dışından getirdi. Bu arada Popstar Alaturka’da jüri üyeliğine devam etti.
İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesinde araştırma görevlisi olarak İletişimde Yaratıcılık dersi ve Beykent Üniversitesi İletişim Fakültesinde, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık ile Görsel İletişim bölümlerinde öğretim görevlisi olarak ders verdi.
Radikal Gazetesi’nde köşe yazıları de yazdı ve röportajlar yaptı. Nokta Dergisi’nde de yazıları yayımlandı.
Magazin röportajlarına 29 Nisan 2017’de Posta Gazetesi’nde devam eden Çağlayan, 8 Haziran 2017’de Kanal D’ye geçti. Mayıs 2018’de Kanal D’den ayrıldı. Aynı yıl Popstar 2018 adlı şarkı yarışmasının jüri üyeliği yaptı.
2020 yılında bir YouTube kanalı kurdu. Kanalın Mart 2022 itibarıyla yaklaşık 1,14 Mn abonesi bulunmaktadır. Çağlayan, Türkiye’nin en çok seyredilen ve tanınan programlarına imza atmaktadır.

 

Yapımında yapımcı ve editöryel koordinatör olarak bulunduğu projeler:
Şahane Cumartesi
Laf Lafı Açıyor
Huysuz Virjin Show
Bülent Ersoy Show
Şahane Pazar
Hülya Avşar Show
Nurseli İdiz ile Prizma
Kim 500 Milyar İster?
Şans Kapıyı Çalınca
Serdar Ortaç İle Hepberaber
Film Gibi
Ünlüler Çiftliği
Popstar Türkiye ( juri üyesi ve yapım)
Dadı ( Sitcom)
Belalı Baldız ( Sitcom)
Tatlı Hayat ( Sitcom)
Reha Muhtar ile Ateş Hattı
İbo Show
Çat kapı ( Sitcom)
Sayın Bakanım ( Sitcom)
Popstar Alaturka ( juri üyesi)
Yine de aşığım ( Sitcom)
Deniz Akkaya İle top Model
X Factor Türkiye
Adını Feriha Koydum
Umutsuz Ev Kadınları
Doktorlar
Altın Kızlar ( Sitcom )
Eve Düşen Yıldırım
Karadağlar
Güllerin Savaşı
Anne
Son Ütücü
Büyük Teklif

Medya Galerisi

  • Banner

Mirador ile Fark Yaratan Konuşmalar

Bu konuşmacı ile sorularınız mı var? Hemen bize ulaşın, en kısa sürede yanıtlayalım.

Benzer Konulardaki Diğer Konuşmacılar

image
Duygu Demirdağ
Gazeteci / Belgesel Yapımcısı / Moderatör
image
Dilara Bozan
Olimpik Milli Karateci