Mustafa Özben
Mustafa Özben

Mustafa Özben

  • Sunucu, Seslendirmen ve Olimpik Spor Anonsörü
Konuşma Yaptığı Diller
  • Türkçe
  • İngilizce

Boğaziçi Üniversitesi Mütercim – Tercümanlık bölümünden 1998 yılında mezun oldu. Olimpiyat Oyunları ve Paralimpik Oyunlar tarihindeki ilk ve tek Türk spor anonsörüdür.
Özben, 20 yılı aşkın bir süredir ulusal ve uluslararası kurum ve şirketlerin dönem toplantıları, ödül törenleri, basın buluşmaları, özel sponsor etkinlikleri, tanıtım ve lansmanlarda Türkçe ve İngilizce sunuculuk yapmaktadır.
2002 – 2006 yılları arasında Gönül Ülkü & Gazanfer Özcan Tiyatrosu’nda oyunculuk yaptı. 4 farklı oyunda yaklaşık 350 kez sahneye çıktı.
2002 yılında başladığı basketbol anonsörlüğü kariyerinde 2000’den fazla maçta salondaki ses oldu. Kariyerinde 3 Olimpiyat (Londra 2012, Rio 2016, Tokyo 2020), 2 Paralimpik Oyun, 3 Dünya Şampiyonası ve 2 Avrupa Şampiyonası bulunan Mustafa Özben, 2014 yılından beri Anadolu Efes’in salondaki sesidir. Ayrıca; atletizm, yüzme, tenis, voleybol, futbol gibi diğer spor branşlarının üst düzey organizasyonlarında anonsör/sunucu olarak görev yaptı. 2005 yılından beri dövüş sporlarının canlı yayınlanan 150’den fazla organizasyonunda ringte ‘ses’ getirmektedir.
Seslendirme alanında da çalışmalar yapan Özben, reklam ve tanıtım filmi başta olmak üzere özel projelerde iki dilde hizmet sunmaktadır.
Ülkemizin önde gelen çeviri ajansları aracılığıyla bugüne değin uluslararası toplantılar, konferanslar, eğitim seminerleri, basın buluşmaları, ikili görüşmeler başta olmak üzere simultane/ardıl çeviri hizmeti sundu. Konferans tercümanlığı mesleğini ‘özel projeler’ için aktif olarak sürdürmektedir.
Anadil seviyesinde İngilizce bilen Özben, sesinin bilinirliğini sahnede enerjisiyle harmanlayarak kendine has tarzıyla ‘sunmaktadır’. Kurumsal toplantılar için konsept içerik oluşturma konusunda da danışmanlık yapmaktadır.

Medya Galerisi

  • Banner

Mirador ile Fark Yaratan Konuşmalar

Bu konuşmacı ile sorularınız mı var? Hemen bize ulaşın, en kısa sürede yanıtlayalım.

Benzer Konulardaki Diğer Konuşmacılar

image
Doruk Ülgen
Sihirbaz & Mentalist