Cenk Sidar
Cenk Sidar

Cenk Sidar

EXCLUSIVE
  • Enquire AI Kurucusu ve CEO
Konuşma Yaptığı Diller
  • İngilizce
  • Türkçe

Yapay Zeka Çağına Şirketler ve Bireyler nasıl hazırlanmalı?
Yapay Zeka ve Meslekler
Dijitalleşme, Gelecek Trend ve Teknolojiler
İş Dünyası ve İşin Geleceği
Bilgi Ekonomisi ve İşin Geleceği
Küresel Ekonomi Küresel Siyaset

Kurucusu ve CEO’su olduğu Enquire Aİ, yapay zeka ve insan uzmanlığını tek bir platformda bir araya getiren inovatif bir teknoloji şirketidir. Sidar`ın uzmanlığı bilgi ekonomisinde yapay zeka, veri ve insan uzmanlığının bileşkesi karar verme sistemleridir. “Çevrimiçi platformda kullanıcı türleri arasında analitik tabanlı bağlantılar” adlı bir ABD patenti vardır. Ayrıca, Kapsül Media ve Voscreen gibi şirketleri stratejik olarak kurmuş ve yatırım yapmıştır.

Sidar, 2010 yılında Sidar Global Advisors şirketini kurmuş ve yönetmiştir. Bu rolde, Microsoft, Kinross Gold Corporation, Hilton Worldwide, EODT, Kinross, ABD Ticaret Odası gibi müşterilerin küresel operasyon ve yatırımlarında risk danışmanı ve stratejist olarak çalışmıştır. Ondan önce de 2007-2010 yılları arasında Amerikan-Türk Konseyi’nin Enerji ve Savunma Programları Direktörü olarak görev yapmış, ABD ve Türk savunma ve enerji şirketlerinin iki ülkedeki market giriş ve büyüme süreçlerinde rol almıştır.

2012 yılında Diplomatic Courier tarafından “33 yaş altı en iyi 99 dış politika liderinden biri” olarak adlandırılmıştır.

Ayrıca, 2013`te Türkiye’de siyaset ve kamu hizmeti alanında en başarılı genç vatandaş olarak seçilmiştir. Forbes Technology Council üyesi olan Sidar, Forbes ve Türkiye’deki Radikal Gazetesi’ne de katkıda bulunarak köşe yazıları yazmıştır.

Sidar, Wall Street Journal, Forbes ve New York Times gibi prestijli yayınlarda da makaleler yazmış, ilk kitabı “Türkiye Rüyası: Yeni Bir Siyaset” 2014 yılında raflarda yerini almıştır. Sidar, Washington’daki Johns Hopkins Üniversitesi İleri Uluslararası Çalışmalar Okulu’ndan (SAİS) Uluslararası Ekonomi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans derecesi, İtalya’daki SAIS Bologna Merkezi’nden Avrupa Çalışmaları alanında lisansüstü derece ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden İşletme ve Uluslararası İlişkiler alanında lisans derecesi almıştır.

Medya Galerisi

  • Banner
  • Banner

Mirador ile Fark Yaratan Konuşmalar

Bu konuşmacı ile sorularınız mı var? Hemen bize ulaşın, en kısa sürede yanıtlayalım.

Benzer Konulardaki Diğer Konuşmacılar

image
Oya Geron
Eğitmen, Konuşmacı, Değişim Deneyimi Tasarımcısı
image
Devrim Danyal
Motivator, Yeni Teknolojiler Eğitmeni