Cenk Doğar
Cenk Doğar

Cenk Doğar

  • Oyuncu, Sunucu, Seslendirme Sanatçısı, Aşçı, Entertainer, Influencer
Konuşma Yaptığı Diller
  • İngilizce
  • Türkçe

1983 yılında Ankara’da doğdu. Her asker çocuğu gibi o da elbette hiçbir okulu aynı yerde tamamlayamadı. Ancak bu, Cenk’e hızlı adapte olma yetisi kazandırdı.
Üniversite için gittiği Viyana’da restoranlarda çalışarak gastronomiye, turist rehberliği yaparak da topluluk önünde konuşmaya ilk adımlarını atmış oldu.
Türkiye’ye döndükten sonra Yeditepe Üniversitesi’nde Turizm İşletmeciliği’ni dereceyle bitirip Bütünleşik Pazarlama İletişimi alanında yüksek lisans yaptığı dönemde Latin Dansları’nda dereceler kazanmış bir eğitmen olmuştu aynı zamanda.
İstanbul’un en büyük otellerinden birinde aşçılık yaptığı sırada hayatının yönünü değiştiren o teklifle, bir makarna firmasının reklam yüzü oldu ve Türkiye’nin ilk profesyonel videolu online tarif serisini yaptı. Çok geçmeden “Sahne”nin onun için en doğru yer olduğuna karar verip birikimini oyunculuk, seslendirme, binicilik, şan gibi eğitimlerle destekleyerek sahnenin pek çok farklı alanında boy göstermeye başladı.
2007 den beri devam eden sahne hayatına; 2 tiyatro oyunu, 3 sinema filmi, 4 tv + 1 podcast dizisi, youtube projeleri, motivasyon konuşmaları, eğitimler, bir çok yemek atölyesi, onlarca seslendirme, 200 bölümden fazla televizyon programı ve yüzlerce sunuculuk/moderatörlük performansı sığdırdı.
Kurduğu AL SANA YEMEK instragram ve Tiktok hesabıyla aynı zamanda bir influencer olan Cenk, Tüm performanslarını İngilizce olarak, eğlenceli sunumları Almanca olarak da yapabilmektedir.
Dahil olduğu projeyi sahiplenen ve projenin sadece kendisine ait olan kısmından ziyade bütününün başarısını hedefleyen Cenk, üç ayrı ülkede yaşayıp farklı kültürlerle kaynaşmış olmanın, yüksek lisans, ve haricen katıldığı eğitimlerin ve yıllardır içinde bulunduğu kurumsal dünyanın getirdiği vizyonla, kreatif ve planlama sürecine dahil olmayı çok sever.
Cenk Doğar evli ve bir çocuk babasıdır.

Born in 1983. Traveled a lot due to his father’s occupation as an officer. Thus he gained the capability of rapid adaptation.
He went to Vienna for universtiy studies where he took his first steps to gastronomy by working at restauntants and to public speaking by tour guiding.
After moving back to Turkey, by the time he graduated from Tourism Managment graduate, and Marketing Communication post graduate programmes, he was already an award winning dancer.
While he was employed as a cook in one of the biggest luxury hotels in İstanbul, he recieved “that” offer which made him the commercial face of a big pasta company and changed his professional path. There he figured that “stage” was the right place for him which led him to take acting, voice acting, horse riding, singing etc trainings to support him on various parts of the stage.
Through out his stage career since 2007, he managed to participate in 2 theater plays, 3 movies, 4 tv + 1 podcast series, youtube projects, motivational speeches, trainings, plenty of cooking workshops, dozens of voice overs, over 200 episodes of tv programmes and hundreds of presentations/moderations.
He is also an influencer with the gastro-comedy instagram/tiktok account AL SANA YEMEK he founded.
Cenk is capable of doing all he can also in English and even in German if it is a soft, fun event.
Cenk always targets success not only for his part but for the entire event. He loves to participate in the creative and planning phases with his vision he gained by the trainings he recieved and the cultures he had been exposed to while living in three different countries.
Cenk Doğar is married and has a son.

Medya Galerisi

  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner

Mirador ile Fark Yaratan Konuşmalar

Bu konuşmacı ile sorularınız mı var? Hemen bize ulaşın, en kısa sürede yanıtlayalım.

Benzer Konulardaki Diğer Konuşmacılar

image
Duygu Demirdağ
Gazeteci / Belgesel Yapımcısı / Moderatör
image
Mustafa Özben
Sunucu, Seslendirmen ve Olimpik Spor Anonsörü