Bora Özkent
Bora Özkent

Bora Özkent

EXCLUSIVE
  • Ödüllü Yazar, Podcaster, Konuşmacı, Girişimci
Konuşma Yaptığı Diller
  • Türkçe
  • İngilizce

Geleceği Okuma ve Hazırlanma Rehberi
Belirsizlik bulutlarının yoğunlaştığı karmaşık dünyamızda gelecekle doğru tahminler yürütmenin yollarını gösteren bu eğitim, üstel, network etkileri, S Eğrileri gibi kavramların geleceğin modellenmesinde nasıl kullanılabileceğini ve zihni yapılarımızı geleceğe odaklamak için basit taktikler sunuyor. Eğitim bir yatırımcı olan Bora Özkent’in geleceğin trendlerini okumak için kullandığı araçları ve düşünme çerçevelerini kapsıyor, katılımcıları geleceği düşünmeye, daha da önemlisi onu şekillendirmeye teşvik ediyor.

En Büyük Şantiye: Metaverse
Metaverse belki de internetten sonraki en radikal dönüştücü teknoloji olma yolunda ilerliyor. Bu dönüşümün yarattığı fırsatları ve tehditleri kavramak her kurum ve birey için kritik önemde.

Blockchainin Yarattığı Yeni Dünya
Bitcoin ile başlayan blockchain devrimi her gün yeni inovasyonlarla evriliyor. NFT, web 3.0, desentralize otonom organizasyonlar, tokenlaşma. Bu gelişmeleri öğrenmeli ve dönüşüme erken katılmalısınız.

İnovasyon ve Kurumsal Girişimcilik
İnovasyon nedir, büyük kurumların statuplardan farkları nelerdir, kurumsal girişimcilik gerçekten nasıl işler ve inovasyonun finansal etkileri nelerdir sorularının yanıtları bu konuşmada.

21. Yüzyıl İçin Müşteri Deneyimi
Dijitalleşmenin nimetlerinden yararlanmaya alışmış müşterilere nasıl deneyimler sunmak lazım? Ve belki daha da önemlisi böyle deneyimler sunabilen şirketlerin nasıl kültürleri, süreçleri var?

Haddini Aş, Çok Daha Fazlasına Layıksın
Olağanüstü şeyler yapan insanların diğerlerinden farkı becerileri ya da şansları değil, alışkanlıkları ve tutumları. Olağanüstü performansın sırları bu konuşmada.

Yapay Zekaya Hazırlanmak
Yüzyıl Önce Başlayan Devrim ve Bugünkü Dönüşüm
Yapay Zeka Nedir? Bu Devrime Nasıl Hazırlanacağız?
İşgücü Ölçeklenmesi
Uzmanlık & Yaratıcılık
Üretkenlik Etkisi
Maliyet ve Deneyim
Problem Çözme Etkisi
Uygulamalar ve Özellikleri
Sürekli Gelişim ve Genişleme Neden Gerekli?
Yapay Zeka & İş Dünyası

Geleceği Okuma ve Hazırlanma Rehberi
En Büyük Şantiye: Metaverse
Blockchainin Yarattığı Yeni Dünya
İnovasyon ve Kurumsal Girişimcilik
21. Yüzyıl İçin Müşteri Deneyimi
Haddini Aş!
Çeviklik
İnovasyon ve Kurumsal Girişimcilik
Yapay Zekaya Hazırlanmak
Liderlik ve Ekip Çalışması

Bora Özkent inovasyon, girişimcilik, gelişen teknolojiler, gelecek trendleri ve müşteri deneyimi alanlarında kişileri ve kurumları geliştiriyor.
ODTÜ İşletme lisans derecesine sahiptir. 1996 yılında Koç Üniversitesi Executive MBA programını tamamladı. Ayrıca 1998 yılında Harvard Business School Stratejik Perakende programına katıldı.
Kariyeri boyunca Arthur Andersen Business Consulting ve Fed Eğitim’de çeşitli yönetim görevlerinde bulundu.
Özkent, Mayıs 2008’de kendi işini kurmaya karar verdi ve Türkiye’nin en saygın eğitim ve danışmanlık şirketlerinden biri olan Özkent A.Ş’yi hayata kurdu.
2020 yılına geldiğimizde ise “Haddini Aş Kulübü” isimli Türkiye’nin en büyük kişisel gelişim topluluklarından birisini eşi Pınar Özkent ile birlikte yarattılar. Kulüplerinde ürettikleri içerikler, düzenledikleri canlı etkinlikler ve verdikleri eğitimler ile her gün on binlerce insanın kişisel gelişimine katkıda bulunuyorlar.
Bora Özkent yazarlık, konuşmacılık, danışmanlık ve girişimcilik kariyerinin ötesinde, Koç Üniversitesi MBA programında da yıllarca “Girişimcilik” dersleri verdi.
Bir TEDx konuşmacısıdır.
İnovasyon, müşteri deneyimi ve kişisel gelişim alanlarında 4 kitabı bulunmaktadır: “Büyük Şirketler İçin İnovasyon Manifestosu”, “Adım Adım İnovasyon”, “Emsalsiz Müşteri Deneyimleri” ve “Haddini Aş, Çünkü Çok Daha Fazlasına Layıksın”.
Evli ve iki çocuk babasıdır.

Bora Özkent develops people and corporations on Innovation, Entrepreneurship, Emerging Technologies and Customer Experience.
He is passionate about creativity, game changing initiatives, innovations shaping the future.
He holds a bachelor’s degree from METU School of Management. Bora Özkent also completed Koç University Executive MBA program in 1996, by the scholarship of Arthur Andersen where he worked as a management consultant. In 1998, he attended Harvard Business School Strategic Retail Management Certificate Program.
During his career, he took several management positions in Arthur Andersen Business Consulting, Türkmen Textile Group and Fed Training. In May 2008, Bora Özkent decided to start his own business and cofounded “Özkent A.Ş”, which is one of the most respected training and consulting companies in Turkey.
Beyond his keynote speeches and consultancy career, he is also Instructor of “Human and Technology” in Learning, Innovation, Entrepreneurship and Technology Post Graduate Program (LITE) in several universities.
Özkent is a TEDx Speaker and has 4 books: “Innovation Manifest for Big Cooperations”,
“Innovation – Step by Step”, “Creating Priceless Customer Experience’’, ‘’Go Beyond Your Limits’’.
He is also the founder of a respected business platform; ‘’Go Beyond Your Limits.’’

Kitapları:
İnovasyon kurumsal girişimcilik ve müşteri deneyimi tasarımı alanlarında dört kitabı var. Ve aklında da onlarca sayıda yeni kitap projesi.
“Haddini Aş! Çünkü Çok Daha Fazlasına Layıksın” isimli kitabı Platin Dergisi tarafından düzenlenen 2021 Yılı En İyi İş Kitapları Ödüllerinde, “Yılın En İlham Veren İş Kitabı” seçildi.

Kitapları:
Haddini Aş
Büyük Kurumlar İçin İnovasyon Manifestosu
Adım Adım İnovasyon
Emsalsiz Müşteri Deneyimi Yaratmak

Podcast:
Türkiye’nin “iş” kategorisinde en çok takip edilen iş podcastlerinden birisinde haftada 3 gün, kimi zaman konuklarla, kimi zaman da solo olarak teknoloji, gelecek, yatırım fırsatları ve kişisel gelişim konularında içerikler sunmakta. Bora Özkent’ in yayınlarına video olarak Youtube, sadece sesli olarak ise tüm podcast platformlarından erişebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Medya Galerisi

  • Banner
  • Banner

Mirador ile Fark Yaratan Konuşmalar

Bu konuşmacı ile sorularınız mı var? Hemen bize ulaşın, en kısa sürede yanıtlayalım.

Benzer Konulardaki Diğer Konuşmacılar

image
Dr. Cenk Tezcan
Tıp Doktoru, Fütürist, Tıp Bilişimcisi
image EXCLUSIVE
Açıl Sezen
İş Dünyası & Finans Gazetecisi
image
Prof.Dr. Cem Say
Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi