Ahmet Şerif İzgören
Ahmet Şerif İzgören

Ahmet Şerif İzgören

  • Eğitmen, Yazar
Konuşma Yaptığı Diller
  • Türkçe
  • İngilizce

Kişisel ve Kurumsal Gelişim
Süperman Türk Olsaydı
Şerif İzgören bu konuşmasında diğerlerinden farklı olarak katılımcıları kişisel gelişimden çok toplumsal gelişime davet eder. Girişimcilik, iş kalitesi, dürüstlük, yurt sevgisi ve hoşgörü değerlerini vurgularken topluma nasıl daha yararlı olabileceğimizi yaşanmış hikâyeler eşliğinde katılımcılara sunar. “Noel Baba yalan, Mustafa Amca ise gerçek. Geyikler yerine eşeği var. Eşek de daha gerçek, Mustafa Amca da.” Dinlerken pelerininizi kendiniz bağlayabildiğiniz sürece gerçek bir Süpermen olabileceğinizi göreceksiniz. Ayaklarınızın yere bastığından emin olun. Gerçekten uçabilirsiniz.

At Şu Adımı
Bu dünyada ayakta kalabilenler yataktan kalktığı andan itibaren istedikleri koşulları arayan ve bulamadıkları takdirde onları yaratanlardır”- George Bernard Shaw
Bu konuşmada en fazla duyacağınız kelimeler Mücadele Ruhu, Bilgi, Girişimcilik, Planlama, Karakter ve İyilik olacaktır. Temel olarak iş hayatında bunları nasıl başarıya dönüştüğü anlatılmaktadır. Bu özellikleri hayatlarında uygulayarak başarıya çeviren kişileri tanımaya hazır mısınız?

Gazete Kağıdından Paraşüt Yapmak
Hedefe ulaşmak için istemek ve hayal kurmak aslında başlangıç noktasıdır kişinin. Sizlerde, hayatlarında hayal ederek başarıya ulaşan insanların hikayesinin anlatıldığı bu konuşmasında kendi içinizdeki potansiyeli fark edip hayatınıza nasıl yansıtabileceğinin cevabını bulabilirsiniz. Bir çocuğun küçükken çizdiği bir resmin aslında gerçek olacağını kim tahmin edebilir ki?

Herkesten Önce Görmek
Geleceğinizi şekillendirmek için odaklanmanız gereken noktalar; Yaratıcılık, Proje Yönetimi, Bilgi Yatırımı, Bakış Açısı Değişimi, Farklılıklar, Yetenek Yönetimi ve Gelecek Planlamasıdır. Gerçek insanların gerçek öykülerini bu konuşmada bulacaksınız.

Liderlik ve Takım Çalışması
Liderlik
Liderlerin değişim basamaklarında başarılı adımlar atabilmeleri için gerekli olan “Bilgi, Yöntem ve Deneyimlerin” aktarıldığı bir konuşmadır.

Takım Çalışması
Takım ruhu, ortak hedefler, iş akışı, liderlik ve iletişim takım çalışmasının olmazsa olmazları. Etkili takımlar nasıl oluşturulurlar? Yüksek performanslı takımlar nasıl yaratılırlar? Kurumunuzdaki takım oyuncuları ve takım liderlerinin gerekli bilgi ve becerileri paylaşımın yüksek olduğu, eğlenceli bir konuşma ile edinmesini ister misiniz? Eğitim sonrasına etki edecek yüksek motivasyonu yaşamaya hazırsanız buyurun…

İletişim
İletişim
İletişim! Profesyonel yaşantımızda da özel hayatımızda da olumlu ya da olumsuz olarak en fazla kullandığımız kelimelerden bir tanesi. Bu konuşma programı kendimizi doğru anlatabilmemizi ve karşımızdakileri doğru anlayabilmemizi sağlamaya yönelik temel iletişim becerilerini kazandırmayı hedeflemektedir. Nasıl mı? Her gün karşılaştığımız örnekler ve hikayelerle…

Değerler
Değerlerle Yönetmek
1996 yılından beri faaliyet gösteren, ilk açıldığında 3 kişilik bir ekibi olan ve şuan 6 bölge müdürlüğü ve 5 markası bulunan İzgören takımını tanımak ister misiniz? Odaklandığımız 3 nokta olan bilgi, iyilik, gelişim ışığında şirket içi uygulamaların bir patrondan itiraflarla anlatıldığı bu konuşmadan çıkarılacak çok şey var…

Hayata Değer Katmak
Ahmet Şerif İzgören bu seminerinde Türkiye’den ve Dünya’dan örnekler ile küçük bir dokunuşun etkilerinin nasıl büyük olabileceğine dikkat çekiyor. Herhangi bir gün yanımızdan geçmiş olabilecek insanların gerçekleştirdikleri ya da söyledikleriyle hayatlarımızda açtığı pencerelerden bizimle birlikte bakarken, kendimize başka bir gözle bakmamızı sağlıyor. Kurumların ve insanların hedeflerinde emin adımlarla gitmelerinde potansiyelimizi performansa dönüştürmenin önemini vurguluyor.

Ahmet Şerif İzgören, 1965 yılında İzmir’de doğdu. Kuleli Askeri Lisesinin ardından 1987’de Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dil Bilimi bölümünden mezun oldu.
Türk Silahlı Kuvvetlerinde üsteğmen rütbesine kadar görev yapan İzgören, 1991 yılında TSK’dan istifa ederek ayrıldı. Ankara Üniversitesi TÖMER’in Bursa’daki kurucu müdürlüğünü yaptı, daha sonra özel sektörde iki şirkette genel müdürlük görevinde bulundu.
1996 yılında şu an İzgören Akademi olan Academy International’ı kurdu. 1998-2003 yılları arasında, İngiltere’deki Northampton Üniversitesi Sunley Management Center’la işbirliği projesini yürüttü. 2001 yılında bir yıl KKTC’de Doğu Akdeniz Üniversitesinde öğretim üyeliği görevinde bulundu.
İngiltere, Danimarka, Almanya, Avusturya, Ukrayna, Avustralya, Fransa, Azerbaycan gibi ülkeler de dahil olmak üzere 4000’i aşkın eğitim ve seminer verdi. Bu seminerlerin yarısı arkadaşlarıyla beraber başlattığı Türkiye Uğur Böcekleri Programı çerçevesinde verdiği gönüllü eğitimlerdir. Projenin amacı Dürüstlük, İş Kalitesi, Girişimcilik değerleriyle birlikte Hoşgörü ve Yurt Sevgisi ilkelerini yaymaktır. Programa katılan gençler aldıkları eğitim sonrası çocuk esirgeme kurumları, cezaevleri, ilköğretim okulları ile Anadolu’nun birçok kasaba ve köyünde 400.000’den fazla vatandaşımıza ücretsiz eğitimler vermiş, 130’u aşkın İyilik Fikri Projesine imza atmıştır. Türkiye Uğur Böcekleri Programı kapsamında Ahmet Şerif İzgören de gönüllü bir Uğur Böceği’dir.
İzgören’in halihazırda görev yaptığı markalar; İzgören Akademi, Elma Yayınevi, Vizgo, Karaoklar Ekolojik Hayat Çiftliği ve Turkish Coffee Lady’dir. Yayımlanmış 31 kitabı vardır.

İzgören; İngiltere, Avusturalya, Azerbaycan, Ukrayna, Danimarka, A.B.D., Almanya, Slovenya, Avusturya, Fransa ve Gürcistan gibi ülkeler de dâhil olmak üzere 4000’i aşkın eğitim ve seminer verdi. Bunların yarısından fazlası gönüllü seminerlerdir. Türkiye Uğur Böcekleri Projesinin kurucu liderliğini yaptı. Amacı dürüstlük, iş kalitesi, girişimcilik değerleriyle birlikte hoşgörü ve yurt sevgisi ilkelerini yaymak olan projeye katılan gençler aldıkları eğitim sonrası çocuk esirgeme kurumları, cezaevleri, ilköğretim okulları ile Anadolu’nun birçok kasaba ve köyünde 3500’ü aşkın gönüllü seminerde 365.000’i aşkın vatandaşımıza ücretsiz eğitimler verdi. Türkiye Uğur Böcekleri Programı kapsamında Ahmet Şerif İZGÖREN’ de gönüllü bir uğur böceğidir.
Şerif İzgören, Vizgoakademi.com Turizmde Nasıl Fark Yaratırız?, Başarılı Bir Lider Olmak İçin İpuçları, Başarmak, Değerlerle Yönetmek, Hayatın İçinden İletişim, İlham Veren Satış Hikayeleri, Motivasyon Bulaşıcıdır, “Vay Be!” Dedirtmek, Eyvah Sahnedeyim!, Dikkat Vücudunuz Konuşuyor eğitim setlerinde eğitmen olarak yer almaktadır. İzgören, hala İzgören Akademinin de içinde bulunduğu beş şirketin yönetim kurulu başkanlığı görevini yürütmektedir. Ayrıca yayımlanmış yirmi dokuz kitabı vardır.

1. 40’ININ DA KULPU KIRIK 40 TÜRK
2. AVCUNUZDAKİ KELEBEK
3. BİR TÜRK ZABİTİNİN ANILARI
4. DİKKAT VÜCUDUNUZ KONUŞUYOR
5. EŞİKALTI BÜYÜCÜLERİ
6. EYVAH İŞ GÖRÜŞMESİ
7. GELECEĞİ YÖNETMEK
8. HIDIR KİŞİSEL GELİŞİYOR
9. İŞ YAŞAMINDA 100 KANGURU
10. KANATSIZ ARI MU
11. KANATSIZ ARI MU-2 İLK UÇUŞ
12. KANATSIZ ARI MU-3 BÜYÜK SALDIRI
13. KARA OKLAR ÇETESİ-BÜYÜK MACERA
14. KARA OKLAR ÇETESİ-KIBRIS AZİZ BARNABAS’IN SIRRI
15. KÜÇÜK BEYAZ UĞUR BÖCEĞİ (7+)
16. KÜÇÜK İYİLİK FİKİRLERİ
17. MASALLARDA BİR PERİ ÇIKAR KARŞINIZA GERÇEK HAYATTA ÖĞRETMEN
18. MOKS
19. MU, THE WINGLESS WORKER BEE
20. PO: İYİLİK PATAPATA’YA İNİYOR
21. PO: KOYUNLAR KRALI’NIN İZİNDE
22. PO: ŞEHİRDEKİ YABANCI
23. PO: TAPATAPA MACERASI – Haris’in Saldırısı
24. SÜPERMEN TÜRK OLSAYDI PELERİNİNİ ANNESİ BAĞLARDI
25. SÜPERMEN VE UĞUR BÖCEĞİ
26. ŞU HORTUMLU DÜNYADA FİL YALNIZ BİR HAYVANDIR
27. TAKIM ÇALIŞMASI
28. THE GANG OF BLACK ARROWS
29. UÇAN HALI BABAM

Medya Galerisi

  • Banner
  • Banner

Mirador ile Fark Yaratan Konuşmalar

Bu konuşmacı ile sorularınız mı var? Hemen bize ulaşın, en kısa sürede yanıtlayalım.

Benzer Konulardaki Diğer Konuşmacılar

image
Ertunç Tümen
Yazar, Finans Yöneticisi
image EXCLUSIVE
Murat Murathanoğlu
Basketbol Yorumcusu, Program Yapımcısı ve Sunucusu
image EXCLUSIVE
Özlem Özçelik
Filenin Sultanları Eski Kaptanı, Set Sayısı Program Yorumcusu, Milli Takım Maç Yorumcusu