Tolga Özol
Tolga Özol

Tolga Özol

  • Dijital Ajans Başkanı
Konuşma Yaptığı Diller
  • Türkçe

Oyun Sektörü ve Markalar için Oyun 
Markalar için dijitalleşmenin çok daha yaygınlaşmamış en yeni süreçlerinden olan oyunların pazarlamada markalara özel üretilmesi
Markaların oyunlar içinde pazarlama yapmaları
Oyun deneyimleri ile müşterilerin marka bağlılığının artırılması
Pazarlamada oyunun yeri
Markalı oyun projeleri

Tolga Özol 1976 İstanbul doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği mezunu. Digivega ve Digivega Studio kreatif içerik ajans başkanı. Yaklaşık 29 yıldır çeşitli sektörlerde teknoloji ve dijitalleşme odaklı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.
Kariyerine 1994 yılında bir yayın evinde grafik tasarım bölümünde başladı. Daha sonra Türkiye’nin en büyük teknoloji distribütörlerinden birinde iş çözümleri yöneticisi olarak devam etti. Ardından Esenyurt belediyesinde Bilgi İşlem Koordinatörü olarak devam eden kariyer hayatını askerlik görevi nedeni ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığında Türkiye’nin en önemli ERP projelerinden birinde ve Deniz Kuvvetleri İhale Portalı Projesinin geliştirilmesinde yer alarak sürdürdü.
Ardından 2004 yılında Türkiye’nin en önemli gruplarından birisinde Bilgi İşlem Müdürü olarak başladığı kariyerinde Bilgi İşlem Direktörlüğü ve CEO’luk pozisyonları ile devam etti. 15 yıl süren bu görev süresi boyunca Kuyumculuk , Turizm, İnşaat, Gayrimenkul Geliştirme, Perakende, Yeme İçme, Eğlence alanlarında faaliyet gösteren grup şirketlerinin gerek dijitalleşme ve gerekse proje süreçlerini yönetti. Grubun ERP , CRM, E-ticaret projelerini hayata geçirdi. Türkiye’nin ilk akıllı binalarından olan City’s Nişantaşı AVM, Meydan İstanbul AVM, Kozyatağı Carrefour AVM ve New York’ta bulunan IGT Shopping Mall projelerinde görev aldı. Bu süre zarfı içinde Bilgi İşlem Direktörlüğünün yanında Grubun Gayrimenkul Geliştirme bölümünde önce Proje Koordinatörlüğü ardından Proje Direktörlüğü ve CEO’luk pozisyonlarında görev aldı.
2018’de profesyonel hayattaki görevlerinden ayrılarak Digivega Teknoloji Danışmanlık A.Ş’yi kurdu. Digivega’da ulusal ve uluslararası markalara teknoloji, dijitalleşme, pazarlama, marka konumlandırma, İletişim, dijital reklamlar ve SEO konularında danışmanlıklar verdi.
2020 yılının ilk aylarında da Digivega Studio oluşumunu hayata geçirerek Türkiye’nin en önemli Metaverse Projelerinden olan “Ford Türkiye Dijital Stüdyo” ve “Aytemiz” metaverse projelerini hayata geçirdi. Digivega Studio oluşumu altında Blockchain,Web3, Metaverse , NFT, AR/VR, Motion Capture, Oyun geliştirme gibi deneyimsel alanlarda projeler üretti.
Ford, Ford Trucks, Hyundai, Turkcell, Teknosa gibi markaların yanında Setur, Ingage, Innocean, Zer gibi ajanslara Blockchain, Metaverse ve Web3 alanlarında eğitimler verdi.
Kendi şirketlerindeki görevlerinin yanı sıra teknoloji ve yönetim danışmanlığı konularında çeşitli firmalarda danışman ve bağımsız yönetim kurulu üyelikleri görevlerini yürüttü.
Tolga Özol Evli ve 1 çocuk babasıdır.

Medya Galerisi

  • Banner
  • Banner

Mirador ile Fark Yaratan Konuşmalar

Bu konuşmacı ile sorularınız mı var? Hemen bize ulaşın, en kısa sürede yanıtlayalım.

Benzer Konulardaki Diğer Konuşmacılar

image
Devrim Danyal
Motivator, Yeni Teknolojiler Eğitmeni
image EXCLUSIVE
Bora Özkent
Ödüllü Yazar, Podcaster, Konuşmacı, Girişimci
image
Dr. Cenk Tezcan
Tıp Doktoru, Fütürist, Tıp Bilişimcisi