Selim Yeğin
Selim Yeğin

Selim Yeğin

  • MC, Sunucu
Konuşma Yaptığı Diller
  • Türkçe
  • İngilizce

İstanbul doğumlu olan Selim YEĞİN üniversite yıllarında iş dünyasına atıldı. Bursa’daki üniversite yıllarında ayrıca bugün de cok sevdiği kış sporlarından kayak ve snowboardla tanıştı. Tekstilde kariyer planları yaparken 1992 yılında gelen bir teklif ile ülkemizin ilk özel radyolarından birinde dj’liğe başladı. Sonraki yıllarda televizyon ve radyo kanallarında önemli görevler aldı, reklam filmlerinde oynadı, Teknolojik yenilikleri takip eden NTV Radyo, Tekno N ve NTV televizyonunda Tekno Hayat programlarını seslendiren, motor sporlarına merakıyla, zor arazi şartlarında off road yarışlarına katılan, sunan, bir otomobil dergisi icin araç testi yapan, ateşli bir motosiklet tutkunu ve madalyalı bir yüzücü olan Selim YEĞİN, ülkemizde gerçekleşen uluslararası kiteboard, snowboard, basketbol, atletizm, tenis, bowling, Formula 1, futbol ve golf gibi turnuvalarda sunuculuk ve müsabaka anlatımları, ödül töreni sunumları gerçekleştirdi.
Yeğin, bir reklam, müzik prodüksiyon ve ses sistemleri şirketinin de sahibidir. Türkiye Arkeoloji Sanat ve Kültür mirasını koruma Vakfının Yönetim kurulu üyeliği yaparak çeşitli STK’ları ile birlikte ülkemizin yararına projeler üretip pek çoğunun hayata geçmesini sağlamıştır. Koç ve Sabancı grupları başta olmak üzere her sektörden kurumsal firmalara koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesiyle hizmet vermeye devam etmektedir.
Sektörde çeyrek asırdan fazlasını başarılar ve ödüller ile geride bırakan Selim YEĞİN evlidir ve Alara ile Dünya’nın babasıdır.
SelimYEĞİN , insanların hayatta sevdiği işi yaptığı zaman içindeki çocuğu hep canlı tutarak asla yaşlanmayacağına inanıyor…

Medya Galerisi

  • Banner

Mirador ile Fark Yaratan Konuşmalar

Bu konuşmacı ile sorularınız mı var? Hemen bize ulaşın, en kısa sürede yanıtlayalım.

Benzer Konulardaki Diğer Konuşmacılar

image
Mustafa Özben
Sunucu, Seslendirmen ve Olimpik Spor Anonsörü
image
Cenk Doğar
Oyuncu, Sunucu, Seslendirme Sanatçısı, Aşçı, Entertainer, Influencer