Emre Üstünuçar
Emre Üstünuçar

Emre Üstünuçar

  • Terapist & Eğitmen
Konuşma Yaptığı Diller
  • Türkçe
  • İngilizce

Sağlıklı Yaşam
Sigara Tuzağı ve Çıkış Yolu
Sigara içmek bir tercih midir?
Sigara fiziksel bir bağımlılık mıdır yoksa psikolojik mi?
Niye bazıları az içerler bazıları çok içerler?
Bırakanlar neden tekrar başlarlar?
Kafada bitirmek ne demektir ve nasıl yapılır?
İrade gücüyle sigara bırakmanın ilişkisi nedir?
Tuzağın sinsilikleri nelerdir?
Tütün yorgunu çocukları tanıyor musunuz?
Neden kurtulmak için doğru zaman asla gelmez?
Bırakanların yaptıkları en büyük hatalar nelerdir?
Bu tuzaktan nasıl kaçılır?

İstanbul Erkek Lisesi’nden mezun olmuştur. İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünü tamamladıktan sonra, yüksek lisans derecesini pazarlama üzerine California State University’den almıştır. Yetişkin eğitimi alanında dünyanın önde gelen kurumlarından Dale Carnegie’de insan ilişkileri, iletişim ve sunuş teknikleri konularında sertifika programlarını tamamlamıştır. Yıllarca temel satış becerileri, ileri satış teknikleri, zamanı etkin kullanma, delegasyon, temel iletişim ve empati geliştirme, beden dili, stres yönetimi ve sunuş becerileri konularında eğitimler vermiştir. 2003 yılının Kasım ayında merkezi Arizona Amerika’da bulunan KnowMeTM uygulamasının Türkiye eğitmeni olmuştur. 2004 yılının Ocak ayında ise dünyanın önde gelen eğitim danışmanlık firmalarından FranklinCovey şirketinin, “Focus: “Yüksek Önceliklerinize Odaklanma” Zaman ve Hayat Yönetimi Seminerinin ve “Etkili İnsanların Yedi Alışkanlığı” seminerlerinin lisanslı eğitmeni olmaya hak kazanmıştır.
2004 yılının Ekim ayından beri, 60 ülkede bulunan ve dünyada 50 milyondan fazla insanın sigarayı bırakmasını sağlayan, başarı oranı en yüksek sigara bıraktırma yöntemi olan Allen Carr yönteminin Türkiye kurucusu ve Allen Carr Terapisti’dir. 2009 -2011 yıllarında Lig Radyo’da sporu sigaradan kurtarmayı hedefleyen, Türkiye’nin ve Dünyanın ilk ve tek sürekli “Dumansız Spor” radyo programını yapmıştır. 2020 yılında Allen Carr-Emre Üstünuçar ortak imzalı “4 Günde Sigarayı Kafanda Bitir” isimli kitabı yayınlanmıştır. Anne babalara çocuklarını sigaradan nasıl koruyacaklarını öğrettiği “Aman yavrum içmesin” seminerini yapmaktadır. Sigara içmeyen insanların sigara içen sevdiklerine nasıl yardımcı olabileceklerini anlattığı “Sigara Sevdiklerinizi Öldürmeden” adında bir kitabı vardır.
Dünyada ilk ve tek sigarayı bıraktıran sinema filmi olan “Bırakmak İstiyorum” projesini gerçekleştirmiş ve filmi Türkiye’de sinemalarda sigara içicilerine sunulmuştur. Bu proje ile Sigarayla Savaşanlar Derneği’nden “İnsanlığın Gerçek Dostu Ödülü” almaya hak kazanmıştır. Öğrencilere de sigara tuzağından korumak için “Pis Tuzak: Sigara” Seminerini hazırlamıştır. Tüm çalışmaları devam ederken kurucularından olduğu Wellness People eğitmenlerindedir. Pek çok kuruma Corporate Wellness kapsamında eğitim vermektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Medya Galerisi

  • Banner

Mirador ile Fark Yaratan Konuşmalar

Bu konuşmacı ile sorularınız mı var? Hemen bize ulaşın, en kısa sürede yanıtlayalım.

Benzer Konulardaki Diğer Konuşmacılar

image
Kevser Başkara
Beslenme ve Diyet Uzmanı
image
Doruk Ülgen
Sihirbaz & Mentalist