Berrin Politi Debayar
Berrin Politi Debayar

Berrin Politi Debayar

  • Oyuncu- Tiyatro Yönetmeni – Eğitmen ( Tiyatro- Yaratıcı Drama – Müzikal)
Konuşma Yaptığı Diller
  • Türkçe
  • İngilizce

Masal Anlatıcılığı
Masallar Dünyasına Yolculuk
Masallarla büyüdük ve büyümeye devam edeceğiz…
2020 yılında formatını hazırlayıp başladığı “Masallar Dünyasına Yolculuk” serüveni; pandemi dolayısı ile eğitim sisteminin evden devam etmesi, çocuklara yapılabilen aktivite sayısının azalması üzerine, çocukların ilgisini her zaman çekebileceğine inandığı masalları ekrana taşımaya karar verdi.
İnteraktif, online, görsel efektlerle süslenmiş bir masal anlatıcısı oldu. Kendine göre uyarladığı her masalda 6-7 farklı karaktere bürünüp, kostümler giyip, şarkılar söyleyip, çocuklara masalları sevdirip, her masalda farklı bir kazanım edinmelerine yardımcı oldu. Pamuk Prenses ten Pinokyo’ya, Külkedisinden Keloğlana tüm dünya masallarını çocuklarla tanıştırmaya, sevdirmeye devam ediyor.

 

1974 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini tamamladıktan sonra 1992 yılında Marmara Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünün den, 2000 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera Ana sanat Dalı “Müzikal” bölümünden mezun oldu. 2014 yılında Yıldız Teknik Üniversitesinden “Pedagojik Formasyon” sertifikasını aldıktan sonra aynı yıl M.E.B Özel İstanbul Drama Sanat Akademisi’nde “Yaratıcı Drama Liderliği” sertifika programına katılıp eğitim hayatını tamamladı.

Performansları:
1993 – 2001 yılları arasında birçok TV dizilerinde ve reklam filmlerinde oynadı.
Diziler: Sonradan Görmeler,Son Söz Sevginin, Laserium, Kara Melek, Hırsız
Sinema Filmi: Sharpe Mision (BBC)
Sunuculuk: Sinyal (Trafik Eğitim Programı)
Sahne Performansları:1994-2001 yılları arasında “Delidolu” (Operet Müzikal), “Anlat Şehrazat” (Müzikal), “Fındıkkıran” (Operet) “Şarkılar Susarsa” (Müzikal) sahne performanslarında yer aldı.
Öğretim hayatına, 2009 yılında UOML Okulunda, ana okul ve lise English Musical Drama öğretmenliği yaparak başladı ve halen devam ediyor.
2011 yılından beri Açı Okulları’nda ortaokul ve lise Türkçe tiyatro, English Musical Drama öğretmenliği ve 2018 yılından beri Açı ilkokul English Drama öğretmenliği yapmaya devam ediyor.
2014 yılında “Tiyatrokare” ’de yaratıcı drama atölye çalışmaları yaptı. Özel gruplara yaratıcı drama öğretmenliği yapmaya devam ediyor.
2017 yıllından beri Hisar Okulları’nda ortaokul ve lise English Musical Drama öğretmenliği ve İlkokul English Drama öğretmenliği yapmaya devam ediyor.
Yönettiği tüm oyunlarda öğrencilerine ses, oyuncu koçluğu, koreografi, sahne ve kostüm tasarımı yapan Berrin Debayar, “BD Creative” müzikal akademisinin kurucusudur.
Yönettiği bazı oyun ve müzikaller: Grease – Fame – Hairspray – Legally Blonde We Will Rock You – High School Musical- Matilda – Annie – Aladdin – Wizard Of Oz – Snow White and 7 Dwarfs – Willy Wonka Chocolate Factory- Peter Pan – Mamma Mia – The Addams Family – Lüküs Hayat- DeliDolu Opereti – Cimri – Kibarlık Budalası Hastalık Hastası – Hırçın Kız…

Medya Galerisi

  • Banner

Mirador ile Fark Yaratan Konuşmalar

Bu konuşmacı ile sorularınız mı var? Hemen bize ulaşın, en kısa sürede yanıtlayalım.