Ozan Onat
Ozan Onat

Ozan Onat

  • Gazeteci, Yazar, Gelecek Şimdi Kurucusu, Fütürist Konuşmacı
Konuşma Yaptığı Diller
  • Türkçe
  • İngilizce

Dijitalleşme, Gelecek Trend ve Teknolojiler
Yeni Nesil Teknolojiler – Emerging Technologies
İşin Geleceği – Future of Work
Dijital Dönüşüm – Digital Transformation
Gelecek ve Fütürizm
Sektörlerin Geleceği (Otomotiv, Ulaşım, İletişim, Medya, Perakende, Eğitim, Sağlık vb.) – Future of Industries
Perakende
Yeni Perakende / Akıllı Ticaret (A-Ticaret) – New Retail / Autonomous Retail

1994 yılında adımını attığı Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo-TV-Sinema bölümünü bitirdi. Ardından İngiltere’de Sheffield Hallam University’de “Ekran Sanatları” üzerine yüksek lisans yaptı. Profesyonel hayatına Ankara Redekta Reklam Ajansı’nda reklam yazarı olarak başladı. Daha sonra İstanbul’da reklam ve sinema sektöründe yönetmen yardımcılığı, post prodüksiyon süpervizörlüğü ve prodüktörlük yaptı.
2006 – 2018 yılları arasında 12 yıl boyunca CNN TÜRK’te Program Müdürlüğü görevini yürüttü. Haber, ekonomi ve spor dışı tüm televizyon programlarının fikir aşamasından yayınlanmasına kadar her kademesinden sorumluydu. Ayrıca dünyanın önce gelen yayın kuruluşları ve içerik üreticilerinden tv program ve belgeseller satın alarak CNN TÜRK’te yayınlanmasını sağladı.
2007 yılında CNN genel merkezinde, Atlanta’da, dünyanın dört bir yanından gazetecilerin katıldığı Journalism Fellowship programına dahil oldu, üstdüzey yöneticiler ve sunucularla workshop ve toplantılara katıldı.
​www.geleceksimdi.com platformunun kurucusu olan Ozan Onat şu anda geleceğin dünyasının peşinde bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip ediyor, sektörler üzerinde dijitalleşmenin yarattığı toplumsal, ekonomik, siyasal dönüşümler üzerine çalışıyor.
Düzenli olarak www.cnnturk.com‘da olmak üzere pek çok yayın organında bilim, teknoloji, gelecek trendleri, geleceğin endüstrileri üzerine makaleler yazıp, röportajlar yapıyor.
Serbest yazar ve konuşmacı olarak “Geleceğin Endüstrileri”, “Fütürizm” ve “Dijital Dönüşüm” temalı sunumlar hazırlayıp, konuşmalara, seminerlere katılıyor, moderatörlük ve danışmanlık yapıyor.
Ozan Onat, Haziran 2019 itibarıyla Habitat Derneği’nin Dijital Medya ve Teknoloji Danışmanlığını yürütmektedir.

Medya Galerisi

  • Banner

Mirador ile Fark Yaratan Konuşmalar

Bu konuşmacı ile sorularınız mı var? Hemen bize ulaşın, en kısa sürede yanıtlayalım.

Benzer Konulardaki Diğer Konuşmacılar

image
Alphan Manas
Fütürist & Derin Teknolojiler Uzmanı
image
Devrim Danyal
Motivator, Yeni Teknolojiler Eğitmeni
image
Dr. Cenk Tezcan
Tıp Doktoru, Fütürist, Tıp Bilişimcisi