Oya Geron
Oya Geron

Oya Geron

  • Eğitmen, Konuşmacı, Değişim Deneyimi Tasarımcısı
Konuşma Yaptığı Diller
  • Türkçe
  • İngilizce

Yapay Zeka: Cinsiyet Eşitliğinin Yeni Müttefiki mi yoksa Düşmanı mı?
Yapay Zeka ve Cinsiyet Eşitliği; Fırsatlar ve Tehditler
Bu konuşmada yapay zekanın toplumsal cinsiyet eşitliği üzerindeki etkilerini iki farklı açıdan ele alıyorum. Bir yandan, AI’nın cinsiyet eşitliği alanında nasıl pozitif değişikliklere öncülük edebileceği, diğer yandan ise algoritmik önyargılar ve cinsiyet temelli eşitsizliklerin teknoloji aracılığıyla nasıl pekiştirilebileceği inceliyorum. Bu çift yönlü analiz, AI’nın bu önemli sosyal konuda sahip olduğu karmaşık rolü ve potansiyel etkilerini sorgulatıyor.

Yeni İlham Perimiz, Yaratıcıkta Yapay Dokunuşlar : Yapay Zeka ve Yaratıcılık
Üretken Yapay Zeka’nın yaratıcılığı nasıl demokratikleştirdiği ve herkesin içindeki yaratıcılığı ortaya çıkarmasına nasıl yardımcı olduğu ele alıyorum. Eskiden araçların eksikliği veya erişilemezliği nedeniyle hayallerimiz gerçekleştirmek çok zorken şimdi yapay zeka sayesinde hayal ettiğimizi çok kısa sürede üretebilmemizi ve ilham verici fikirler elde edebilmemizi sağlıyor. Generative AI’nın sanat ve yaratıcılık alanında nasıl bir sıçrama yarattığı, bu teknolojinin herkesin içindeki yaratıcıyı nasıl ortaya çıkardığına odaklanıyorum. Ayrıca AI’nın yaratıcı süreçlere nasıl katkıda bulunduğu ve yaratıcılığın sınırlarını nasıl genişlettiği tartışıyorum.

İş Dünyasında Verimliliği yeni adı: Üretken Yapay Zeka
Dijital devrim kimseyi beklemez. Üretken yapay zeka gelişmeye ve hayatlarımızı kökten değiştirmeye devam ederken, potansiyelini anlamakta ve benimsemekte geç kalmamak ve yapay zekanın turisti değil yerlisi olmak kritik. İş dünyasındaki kullanım alanlarını anlamak, ekibinizi güçlendirerek süreçleri kolaylaştırmak ve hızla değişen iş ortamında geride kalmamak için çok önemli. Üretken yapay zekanın en büyük faydalarından biri zamandan tasarruf etme potansiyeli. normalde saatler, günler ve hatta haftalarca insan çabası gerektiren birçok görevde zaman kazandırabilir. Bu da işletmelerin insan kaynaklarını eleştirel düşünme ve yaratıcılık gerektiren daha stratejik, yüksek değerli görevlere odaklamalarına olanak tanır.

Kurumsal Dünyada Hikaye Anlatıcılığının Yeri
Kurumsal dünyada hikaye anlatıcılığının önemini ve şirket için değişimi güçlendirmek için hikayenin dönüştürücü gücünden nasıl faydalanırız? Hikayeleştirme sabahtan akşama sunum yapan, projesi için ikna etmeye çalışanlardan, ekibini yeni bir döneme motive etmeye çalışan her kademe için bir zorunluluk İnsan beyni yüzbin yıldır iste hikaye anlatmaya ve dinlemeye programlı slayt görmeye değil. Bakış açımızı değiştirip, kolayca hikaye nasıl anlatabiliriz. Bunun için yapay zekadan nasıl faydalanabiliriz.

2004 yılında ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun olan Oya Geron, 2006 yılında MBA eğitimini tamamladı. Aynı zamanda Örgüt Psikolojisi alanında yüksek lisans eğitimine devam etti. Kariyerine Procter & Gamble’da başladıktan sonra danışmanlığa geçti ve strateji üzerinde çalışmaya başladı. Yaklaşık 10 yıl marka ve iletişim stratejisi danışmanı olarak çalıştı. Turkcell’de Müşteri Deneyimi Stratejisti ve Değişim Yöneticisi olarak çalıştı. Tasarladığı ve uyguladığı “Müşteri Deneyimi Kültürü Dönüşüm Programı”, 2015 yılında müşteri deneyiminde inovasyon alanında uluslararası ödül aldı. Oya Geron, İsviçre ve Polonya’da yaşadı ve 2020’den beri İngiltere’de yaşıyor. Bir süre Müşteri Deneyimi ve Değişim Yönetimi danışmanı ve HSBC UK’de Müşteri Deneyimi Yöneticisi olarak çalıştı. Reshape Consulting’in kurucusu ve Sertifikalı Değişim Yönetimi Profesyonelidir. Değişim Deneyimi Tasarımı, Davranış Bilimi ve Yapay Zeka konularında konularda çalışmakta, kurumsal eğitimler ve danışmanlıklar vermektedir. Bank of America bursu ile Cornell Üniversitesi’nde Kadın Girişimcilik Programı’nı tamamlamış ve şu anda Amerika Birleşik Devletleri Yapay Zeka Enstitüsü’nün Certified AI Transformation Leader (CAITL™) sertifika programına devam etmektedir.

Medya Galerisi

  • Banner
  • Banner
  • Banner

Mirador ile Fark Yaratan Konuşmalar

Bu konuşmacı ile sorularınız mı var? Hemen bize ulaşın, en kısa sürede yanıtlayalım.

Benzer Konulardaki Diğer Konuşmacılar

image
Sami Bugay
Yazar, Koç, Mentor, Kurumsal Kültür Değerlendiricisi, Best Selling Author @Amazon
image EXCLUSIVE
Cenk Sidar
Enquire AI Kurucusu ve CEO
image EXCLUSIVE
Açıl Sezen
İş Dünyası & Finans Gazetecisi