Güneş Tulga
Güneş Tulga

Güneş Tulga

  • Danışman, Konuşmacı, Influencer, Eğitmen
Konuşma Yaptığı Diller
  • Türkçe
  • Almanca

Bireysel Markalaşmanın İncelikleri
Ben nasıl marka olabilirim?
Ben bir marka mıyım?
Markalaşmanın sağlayacağı yararlar
Markalaşmanın olmazsa olmazları
Markanızın rakiplerinizden farkını bulun

Modern Görgü Kuralları/ Adabı Muaşeret
İlk izlenim, mesafeler, sözsüz iletişim,
Beden dili, mimik ve jest
Hitap, tanışma, tanıştırılma, selamlaşma
Temel sofra kuralları

Kamera Önünde Görüntü Yönetimi
Etkili görüntü ve algı
Karizma, jest ve mimikler
Kameraya bakmak ve beden dili
Kameranın algıladığı renkler
Işık, gölge ve açılar
Makyaj tabuları

Sosyal Medyada Görgü Kuralları- Netiket
Algı ve gerçekler.
Kendinden emin görünmek
Sanal kimliklerden kaçınmak
Özgünlükle nasıl puan toplanır
Potansiyel müşterilere ulaşmak
“Troller”, tabular ve krizler.

Güneş Tulga İstasyon Sanat Akademi’sinde tasarım dünyasına adım attı. Frankfurt Akademisi’nde iletişim tasarımcılığı ve multi medya tasarımı bölümünü bitirdi. Almanya’da reklam sanat yönetmeni olarak görev aldıktan sonra, İstanbul’daki reklam ajanslarında çalışmalarına devam etti. Reklam sanat yönetmeni serüveni kısa bir dönem sürdü.
İlk televizyon deneyimini kurulma aşamasındaki tv8’de yaşadı. Sanat yönetmeni kurumsal kimlik çalışmalarında görsel danışman olarak, pek çok projeye imza attı. Reklamların kamera arkasını anlatan ‘Pack shot’ programının yaratıcısı ve kamera önündeki yüzü oldu. Hazırlayıp sunduğu programı on yıl boyunca tv8, 6 News, atv ve Show Tv’de izleyiciyle buluşturdu. Üniversite öğrencilerinin oyları ile en iyi “bilgi- eğitim ve kültür programı” ödülünün layık görüldü. Daha sonra da alternatif yaşam tarzı programları hazırlayıp sundu. Tv Programları yanı sıra WOW Otellerinin reklam ve iletişim danışmanı olarak görev aldı.
Almanya’da Uluslararası Lisanslı Görgü kuralları Danışmanı ‘Knigge’ eğitimlerini tamamladı. TRT’nin görsel danışmanı olarak görev yaptı.
Ana Haber spikerlerinden, program sunucularına, muhabirlerden, üst düzey yöneticilere kadar; beden dili, görgü ve görüntü danışmanlığı eğitimleri verdi. Ayrıca çeşitli dergilerde aylık periyotta yararlı ve yaratıcı tavsiyeler paylaştı.
Halen bireysel marka danışmanı olarak, şirket yöneticileri ve siyasilere kendilerini özgüvenli ve benzersiz şekilde ifade etmeleri konusunda danışmanlık hizmeti veriyor.
Ayrıca modern görgü kuralları konusunda eğitmen ve konuşmacı olarak görev alıyor. Eğitimlerinde verdiği en önemli mesaj, görgü kurallarını kullanarak kendimizi tanımak ve bir marka olarak görmemizi sağlamak.
Sosyal medyada modern görgü kuralları hakkında yaptığı paylaşımlar ile dikkat çekiyor. Deneyimlerini mizahı ve bilgisi ile birleştirerek paylaşımlarını etkileşimli hale getiriyor. Pratik vaka çalışmalarını ironik şekilde kullanarak, yemeklerde veya iş etkinliklerinde neyin önemli olduğunu, “hatalardan” nasıl kaçınılacağını ve kişinin kişiliğini nasıl daha geliştireceğini anlatıyor.

Medya Galerisi

  • Banner
  • Banner

Mirador ile Fark Yaratan Konuşmalar

Bu konuşmacı ile sorularınız mı var? Hemen bize ulaşın, en kısa sürede yanıtlayalım.

Benzer Konulardaki Diğer Konuşmacılar

image EXCLUSIVE
Simge Fıstıkoğlu
Haber Programcısı, Sunucu, Eğitmen
image
Ece Üner
Gazeteci, Televizyoncu