Ebru Yonca Çapa
Ebru Yonca Çapa

Ebru Yonca Çapa

  • Yönetim Danışmanı
Konuşma Yaptığı Diller
  • Türkçe
  • İngilizce

Dijitalleşme Gelecek Trend ve Teknolojiler
Yeni Dünya Düzeni & Yeni Müşteri & Yükselen Trendler
Trendlerin Işığında Kırmızı Okyanustan Mavi Okyanusa
Yeni Çalışma Düzeni & Yeni Çalışan & Yükselen Yetkinlikler
Dijital Sağlık & Trendler
Dijital Finans & Trendler
Gelecek ve Fütürizm

Pazarlama ve Marka Yönetimi
Metaverse’de Marka Konumlaması & Deneyim Mimarlığı
Fijital Dünyada Yeni Pazarlama

Liderlik ve Takım Çalışması
Fijital Dünyanın Yükselen Lideri
Çeşitlilik & Kapsayıcı Liderlik
Çevik Öğrenen Kültür Yaratmak
IRL & URL’de Stratejik İletişim & İkna & Paydaş Yönetimi
Hybrid İş Dünyasında Yüksek Performanslı Ekip Yönetimi
Kurumsal Hayatta Başarı Sırları (Kurumsal Hayat 101)
Unutulmaz Sunumlara İmza Atmak

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği

İş Dünyası & İşin Geleceği

Ebru Yonca Çapa, United World College’dan International Baccalaureate derecesi, University of Bridgeport’tan uluslararası işletme & ekonomi dalında BBA derecesi ile mezun olmuştur. IMD, Kellogg’s Graduate School ve Harvard Business School’da liderlik ve yönetim programlarına katılmıştır.
Kariyerine Procter & Gamble’da ürün müdürü olarak başlayan Çapa, 1993 yılında Digital Equiment Corporation Türkiye ofisinde Pazarlama ve İletişim Müdürü, 1997 yılında Microsoft Türkiye’de Pazarlama ve İletişim Müdürü olarak görev yapmıştır. 2004 yılında MSN Türkiye Ülke Müdürü görevine atanmış; burada internet servislerinin lansmanı ve dijital servisler iş biriminin oluşturulmasına liderlik etmiştir. 2005-2008 yılları arasında İnternet Servislerinden Sorumlu Ortadoğu & Afrika Bölge Direktörü, 2008-2011 yılları arasında Microsoft Türkiye Tüketici & İnternet Ürün ve Servislerinden Sorumlu Genel Müdür olarak görev yapmıştır. 2011 yılında Monster.com’a gelişmekte olan pazarlardan sorumlu Başkan Yardımcısı olarak katılmıştır.
Çapa, 2014 yılından itibaren kurmuş olduğu danışmanlık şirketinde dijital ve kültürel dönüşüm, yeni pazarlama, global trendler ve stratejik yönetim alanlarında ulusal ve uluslararası kurumlara danışmanlık, keynote konuşmaları ve profesyonel gelişim hizmetleri sunmaktadır. CTI CO-Active Coach, ICF ve European Mentoring and Coaching Council (EMCC) üyesi olan Çapa uzun yıllardır lider koçluğu yapmakta ve bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak yer almaktadır.

Ebru Yonca Capa has an International Baccalaureate degree from United World College and a BBA degree in international business and economics from University of Bridgeport, USA. She has participated in various leadership and management programs at IMD, Kellogg’s Graduate School and Harvard Business School.
She started her career at Procter & Gamble as product manager and later undertook the role of marketing & communications manager at Digital Equipment Corporation in 1993. In 1997, she joined Microsoft Turkey as marketing & communications manager. In 2004, she was appointed as MSN Turkey’s country manager and from 2005 to 2008 served as Middle East & Africa Regional Director of MSN & Online Services. Between 2008 and 2011 she served as General Manager of consumer and online services at Microsoft Turkey. She joined Monster.com in 2011 as Regional VP of Emerging Markets.
Since 2014, Ebru has been providing consulting, keynote speeches and professional development services to local and international companies on digital & cultural transformation, new marketing, global trends, and strategic management at her own consulting company. She is an independent board member, CTI Co-Active Coach, a member of European Mentoring and Coaching Council (EMCC) and has been conducting executive coaching to global leaders.

Medya Galerisi

  • Banner

Mirador ile Fark Yaratan Konuşmalar

Bu konuşmacı ile sorularınız mı var? Hemen bize ulaşın, en kısa sürede yanıtlayalım.

Benzer Konulardaki Diğer Konuşmacılar

image
Tolga Özol
Dijital Ajans Başkanı
image EXCLUSIVE
Ümit Ünker
Eğitmen, Yazar, Konuşmacı
image
Ercan Altuğ Yılmaz
Eğitimci, Akademisyen, Yazar, Oyunlaştırma Uzmanı