Dr. Ender Saraç
Dr. Ender Saraç

Dr. Ender Saraç

  • Hay Sağlık Merkezi Kurucusu
Konuşma Yaptığı Diller
  • Türkçe
  • İngilizce
  • Fransızca

Sağlıklı Yaşam
Sağlıklı Beslenme
Sağlıklı Zayıflama
Sağlıklı Yaşlanma
Bağışıklık Sistemini Güçlendirme
Ruhsal Beslenme
Sağlık ve Astroloji

 

M. Ender Saraç 1959 yılında İzmir’de doğdu. 1990 yılından bu yana Ayurveda çalışmaları yapan Ender Saraç evli ve 3 çocuk babasıdır. İzmir’den İstanbul’a geldiği ilk yıllarda Nükhet Duru ile beraber UNİFORM Sağlık ve Estetik Merkezi’nde çalıştı. Daha sonra Türkiye’nin ilk Doğal Tıp ve Estetik Merkezi olan Hay Sağlık Merkezi’ni 1994’te kurdu, ve genişleterek bugüne kadar geldi. Ayrıca Türkiye’nin ilk Doğal Arınma Merkezi olan Ulus’taki Doğa Arınma Merkezi’nin de kurucularındandır.
Doğal ve Sağlıklı yaşamla ilgili Türkiye’nin ilk Türkçe kitabı olan Doğan yayınlarının Ayurveda kitabı kısa sürede çok baskı yaparak uzun süre “En Çok Satan Kitaplar” arasında yer aldı.
Türkiye’de doğal ve sağlıklı yaşamla ilgili bilincin geliştirilmesi konusunda bahsedilen şirketler ve kitabın dışında çok sayıda televizyon programı, yazılı basın röportajı, seminer, konferans ve panellerle oldukça yoğun bir çalışma yaptı. Günümüzün sanat, politika ve iş dünyasından pek çok tanınmış kişi bu yöntem ile zayıflamakta, koruyucu hekimlik almakta veya hastalıklarına çare bulmaktadırlar.
Ayurveda eğitimi ve Aile Hekimliği ihtisası olan Dr. Ender Saraç’ın ayrıca Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı Akupunktur sertifikası da bulunmaktadır. Ender Saraç uzun süredir bazı spiritüel tekniklerin ileri aşamalarını da uygulamaktadır. Ender Saraç’ın 2. kitabı olan Ayurveda Sağlıklı Zayıflama kitabı, 2002 yılında piyasaya çıktı ve şu anda 28. baskıda olan Türkiye’nin en çok satan kitapları arasına girdi.
2002 Nisan ayında 4 hafta süreyle Türkiye’nin en çok satan kitabı oldu. 2005 Mart ayında piyasaya çıkmış olan “Doğanın Şifalı Eli” isimli 3. kitabı ise yine kısa sürede toplam 504,000 adet satışla en çok satan kitaplar arasında yer aldı. 25. baskıda olan “Ruhsal Gelişim ve Kader” adlı 4. kitabı da 2007 Ocak ayında piyasaya çıktı ve 2007 yılında yabancı kitaplar dahil tüm kitaplar arasında Yazarlar Birliği’nin resmi sitesinde en çok satan 10 kitaptan biri oldu. 5. kitabı konusunda dünyada ilk ve tek olan “Ramazan’da Sağlıklı ve İnce Kalın” kitabı da yoğun ilgi görmektedir.
Uzman Dr. Ender Saraç aynı zamanda Türkiye’nin ilk diplomalı astrologlarından olup sağlık ve astroloji alanında özel çalışmalar yapmaktadır. Doğal ve sağlıklı yaşamanın ve doğal tıp alanındaki özel çalışmaların yanı sıra Dr. Ender Saraç’ın ayrıca Ruhsal Gelişim Spiritüel Teknikler ve Pozitif Enerji Teknikleri üzerine çalışmaları da toplumun yoğun ilgisini çekmektedir.
Dr.Ender Saraç’ın Amerika’dan FDA tescilli Douglas Laboratuarları’nda üretilen Formula 7 isimli zayıflamaya yardımcı preparatı ise şu anda piyasada yoğun ilgi görmektedir.
Çeşitli şirketlere danışmanlık hizmeti veren Dr. Ender Saraç Show TV’ de 2008 ve 2009 yıllarında yayınlanmış olan Ender Saraç’la Sağlıklı Günler Programı da yüksek reyting alarak basın dünyasında çok ses getirmiştir.
Dr. Ender Saraç Türkiye’nin en çok satan gazetesi olan Posta Gazetesi’nde sağlık yazarı olup yazıları yoğun ilgi çekmekte ve yazıları zaman zaman devam etmektedir.
Dr. Ender Saraç ayrıca Doğadan, Lipton, Douglas Laboratuarı ve daha birçok sayıda şirkete danışmanlık vermiştir.
Dr. Ender Saraç, Bodrum Gümüşlük Kadıkalesi’nde Gardens Of Babylon içerisinde ülkemizde bir ilk olan uygulandığı sağlık merkezini yönetmiştir. Şu an halen Özel Hay Polikliniğinde çalışmalarına devam etmektedir.

Eğitim
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezunu
T.C. Sağlık Bakanlığı Aile Hekimliği Uzmanı
İsviçre, Hollanda, Almanya ve Hindistan’da Ayurveda eğitimi ve sertifikası Türk Akupunktur Derneği’nden Sağlık Bakanlığı onaylı Akupunktur Eğitimi ve Sertifikası
T.C. Sağlık Bakanlığından onaylı Estetik Medikal Hekimliği Eğitimi ve Sertifikası
Türk Tabipler birliğinden alınan İş Yeri Hekimliği Eğitim ve Sertifikası

 

Medya Galerisi

  • Banner
  • Banner

Mirador ile Fark Yaratan Konuşmalar

Bu konuşmacı ile sorularınız mı var? Hemen bize ulaşın, en kısa sürede yanıtlayalım.

Benzer Konulardaki Diğer Konuşmacılar

image EXCLUSIVE
Hande Kazanova
Astroloji ve İş Astrolojisi Uzmanı