Busen Ayşe Moğol
Busen Ayşe Moğol

Busen Ayşe Moğol

EXCLUSIVE
  • Bolluk Bilinci Okulu’nun Kurucusu, Davranış Bilimi ve NLP Uzmanı
Konuşma Yaptığı Diller
  • Türkçe

Bolluk Bilinci Okulu
Bu çalışma size çözüm sistemleri sunar, hayatınızda tıkanan konuları belirlemenizi sağlar ve bunları dönüştürmeniz için gereken araçları size verir. Son derece işlevsel ve çözüm odaklıdır. Neyin neden olduğunu bilir ve onu nasıl, hangi araçlarla dönüştüreceğinizi anlayarak pratik olarak uygular ve sonuca varırsınız. Bu okul katılımcıları ile yeni katılımcılarını yaratmaktadır ve bu şekilde kendi varlığını sürdürmektedir.

Farkındalığım İzinde Çalışması;
Kişilerin kendi eksiklik ya da engel dedikleri tanımların aslında dönüşümün esasına dayandığını, derin bir idrak ve bunun beraberinde yeni seçimlerin geleceği inancını katılımcılarda yaratmaktadır.

Realitenin Ötesi Çalışmaları
Kişilerin kendi benlikleri dışında tanımladıkları para, iş, ilişkiler, borçlar, krizler gibi konularda farklı bir bilinç alanına geçişleri ile çözüm bulmaları esasına dayanmaktadır.

Sun Gate Çalışmaları
Yaklaşık 15 gün süren çalışmanın içerisinde enerji aktarımları, 3 canlı Zoom bağlantısı ve her gün WhatsApp üzerinden grup katılımcılarının motivasyon için dinleyeceği ses kayıtları ile gerçekleşmektedir.

Kaynak Sensin
Meditatif bir çalışma olup kendi varlığımızın gerçek kapasitelerini harekete geçirecek uygulamalar içermektedir. Ayrıca tespit edilen spesifik konular üzerinde, beklenti, sonuç ve proje odaklı çalışmalar yapmaktadır. Başarısını, insana olan sevgisi ve insan doğasındaki eşsiz oluşa hayranlığı ile açıklamaktadır.

Hayatın Kısa Çözüm Tuşları
Bir şeylere sahipken, bireylere tutunmuşken, yaşam standartlarını sürdürülebilir kılmak adına bir alanda katılaştığını ve tam bu alanda olasılıkları durdurduğunu fark etmek, zihinsel toksisiteden çıkış yollarını sorgulamak, denemek, yanılmak ve tekrar denemenin sonuçları ile bu durumu yönetmeyi öğrenmek… Kısacası hayatın kısa yol tuşlarını kullanmak…

 

1969 yılında Eskişehir’de doğdu. Tüm öğrenim hayatını İstanbul’da tamamladı. İktisat Fakültesinden sonra profesyonel iş hayatında sırası ile PRINTEMPS Büyük Mağazacılık AŞ, LEGION Co. Uk İstanbul Büro, Tabaş Petrol A.Ş, Conoco Philips Petrol, Weitnauer GMBH Türkiye, Plantekstil AŞ /GORETEX Türkiye, Çağdaş Finans A.Ş ve Demir Faktoring A.Ş.’de görev almıştır. Finans ve Bütçe elemanı olarak başladığı görevini Satış ve Pazarlama Müdürü olarak devam ettirmiştir. Geçirdiği kaza sonucu uzun süren iyileşme sürecini, hayatını derin olarak sorgulayarak, mutluluğun izinden giderek, köklü ve kara değişiklikleri dönüşümlerle tamamlayarak geçirmiştir. Bu yolculuğu onun Davranış Bilimleri (Yeditepe ÜNV) Eğitimi ile NLP’yi keşfetmesine, bilinçaltının derinliklerinde kendi mucizelerini bulmasına “olmazı oldurmasına”, nefesi, enerjiyi ve bilincin insan doğasındaki yerini keşfetmesine yol açmıştır. O birçok kişi için bir mucize, bazıları için ise ender rastlanan bir iyileşme ya da şanstır, ancak kendisi bunu “Bilinçlilik hali ve seçimleriyle gerçek ötesine doğru nefes kesici bir ilerleyiş” olarak tanımlamaktadır. Halen kurumsal firmalarla (Bankalar, sigorta şirketleri, tekstil sektörü, otomotiv, makine, perakende zincir ve bayiler, franchise gibi) ihtiyaçları doğrultusunda sonuç odaklı projeler yaratmaya devam etmekte, bireysel olarak kişilerin evrenlerini keşfe çıkmakta ve öz farkındalık ile sorularının cevaplarını aydınlatmaktadır.

3500 bireyin kendi içlerine yaptıkları yolculukta onlara rehberlik etmenin ve bir o kadar da toplu çalışma katılımcılarının ezberini bozarak ve kapasitelerini genişletmelerine katkı sağlamış olmanın tadını çıkarmaktır. Tüm çalışmalarını hayret uyandıran bir keşif, idrak ve ezberlerin ötesindeki potansiyellerin işlevselliği üzerine kurgulamıştır.

Medya Galerisi

  • Banner

Mirador ile Fark Yaratan Konuşmalar

Bu konuşmacı ile sorularınız mı var? Hemen bize ulaşın, en kısa sürede yanıtlayalım.

Benzer Konulardaki Diğer Konuşmacılar

image EXCLUSIVE
Murat Murathanoğlu
Basketbol Yorumcusu, Program Yapımcısı ve Sunucusu
image EXCLUSIVE
Özlem Özçelik
Filenin Sultanları Eski Kaptanı, Set Sayısı Program Yorumcusu, Milli Takım Maç Yorumcusu
image EXCLUSIVE
Nihal Şirin Yücelgen
Danışman, Yazar, Podcaster